Abstract
У статті досліджено грантові можливості Програми «СТВОРЮЙ!» для жінок-підприємиць у сфері виробництва та переробки. Аналіз програми продемонстрував, що вона започаткована Міністерством економіки України за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund, який інвестував у цю ініціативу 1 000 000 доларів США, а реалізовує програму KSE Foundation у партнерстві з AT «Ощадбанк». Акцентовано на перевазі програми, а саме: в межах неї гранти можуть отримати лише жінки, що зареєстровані як фізичні особи-підприємці або що є співвласницями товариств із обмеженою відповідальністю чи приватних підприємств із часткою участі понад 50%; які здійснюють господарську діяльність у виробничій чи переробній галузі; бізнес яких із виробництва зареєстрований і розташований на території України. Наголошено: у пріоритеті програми - жінки-підприємниці, що експортують свої товари за кордон. Окреслено: для претендентів на грант вкрай важливо здійснювати виробничу або переробну діяльність. У дослідженні зазначено, що максимальний розмір фінансової підтримки програми становить 15 000 доларів США на одну бізнес-ідею, а кошти можуть бути використані грантоотримувачами на: придбання обладнання чи техніки для вашого бізнесу, їхнє доставлення та монтаж; закупівлю програмного забезпечення, необхідного для вашого бізнесу; навчання та курси, що допоможуть стати кращими фахівцями у вашій сфері. Розроблено ряд рекомендацій для жінок-підприємиць щодо формування грантових проектів на участь у конкурсних відборах Програми «СТВОРЮЙ!». Акцентовано: особливість грантової допомоги цієї програми – у спрямуванні її гранту на розвиток та масштабування жіночого бізнесу. Підсумовано: програма є дієвим механізмом стимулювання бізнесу в Україні в умовах війни; участь у ній жінок-підприємиць дозволяє їм як отримати нові навички та компетенції, необхідні для ведення бізнес-діяльності, так і оновити матеріально-технічну базу. Продемонстровано: наслідком реалізації підтриманих Програмою «СТВОРЮЙ!» проектів є те, що жіночий бізнес в Україні має перспективу розвиватися, зміцнюватися та масштабуватися навіть в умовах війни.
Publisher
Publishing House Helvetica (Publications)
Reference28 articles.
1. Ощадбанк. URL: https://www.oschadbank.ua/ (дата звернення: 14.04.2024).
2. «СТВОРЮЙ!» – грантова програма для підтримки підприємиць у сфері виробництва. URL: https://vlasnaspravagrant.com.ua/create/ (дата звернення: 22.04.2024).
3. Романюк Д. Відновлення малого та середнього підприємництва в умовах війни та повоєнного періоду. Трансформація моделі соціально-економічного розвитку в умовах відновлення України та інтеграції з ЄС : збірник тез доповідей ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (Луцьк, 15 травня 2023 р.) / за заг. ред. Павліхи Н. В. Луцьк : Вежа-Друк, 2023. С. 70–74. URL: https://evnuir.vnu.edu.ua/handle/123456789/22513 (дата звернення: 08.04.2024).
4. КВЕД-2010: Секція C. URL: https://kved.ukrstat.gov.ua/KVED2010/SECT/KVED10_C.html (дата звернення: 15.04.2024).
5. Краус К.М., Краус Н.М., Поченчук Г.М. Жіноче підприємництво: ризики, інструменти підтримки, механізми реалізації. Innovation аnd Sustainability. 2023. № 2. С. 46–59. URL: https://elibrary.kubg.edu.ua/id/eprint/45851/ (дата звернення: 20.04.2024).