МОДЕЛЮВАННЯ ЛОГІСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА З МЕТОЮ ПІДВИЩЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ

Author:

Шитікова Л.В.ORCID,Ахінько Я.Р.ORCID

Abstract

В статті розкрито сутність та значення моделювання в управлінні логістичною діяльністю підприємства, визначено проблеми логістичного управління сучасним підприємством в рамках підвищення конкурентоспроможності та удосконалення інноваційного потенціалу. На основі аналізу вітчизняного ринку упакування виявлено найбільш перспективні напрями розвитку підприємства та запропоновано заходи удосконалення управління і організування системи складування та обґрунтовано пошук нового складського приміщення. З’ясовано, що першочергову роль у логістиці відіграють оптимізаційні рішення, щодо формування партій постачання товарів, скорочення складських перевалювань продукції, формування господарських зв’язків. Прийняття і реалізація цих рішень впливають на використання резервів економії матеріальних і фінансових ресурсів, розширення регіональних ринків товарів і послуг. Доведено, що успішна реалізація планів щодо вимог результативного логістичного управління вимагає від працівників підприємства постійного пошуку нових методів, інструментарію, підходів, функцій, технологій управління, до якого відноситься й моделювання. В якості об’єкта дослідження прийнято процес впровадження сучасних методів та моделей логістики у діяльності виробничих підприємств для підвищення ефективності. Проведена розробка заходів вдосконалення логістичних процесів для підприємств, що здійснюють оптову торгівельну діяльність упакуванням та іншими супутніми товарами. В статті зазначено, що за допомогою правильно побудованої логістичної моделі конкретної збутової мережі можна визначити оптимальну кількість складів, за якої величина транспортних витрат буде найменшою. Таким чином, застосування науково-обґрунтованих методів і моделей для побудови логістичної інфраструктури дозволить підвищити ефективність прийняття управлінських рішень. Доведено, що використання логістичного менеджменту сприятиме вирішенню проблем щодо транспортування та перевезення, контролю запасів та виробничих планів, обслуговування споживачів і складських операцій на регіональних складах, керування продажами, замовленнями та інше.

Publisher

Publishing House Helvetica (Publications)

Reference16 articles.

1. Комліченко О. (2022) Формування логістичної системи та її вплив на ефективність діяльності підприємства. Grail of Science, no. (14-15), pp. 125–127. DOI: https://doi.org/10.36074/grail-of-science

2. Крикавський Є. (2014) Логістика для економістів: підручник. Львів. 476.

3. Крикавський Є. Чорнописька Н. (2009) Логістичні системи. Львів. 107.

4. Розова А.Ю. (2021) Дослідження зовнішніх факторів впливу на управління якістю логістичної діяльності підприємства. Економічні науки. No. (6). P. 278–281.

5. Федоренко М.М. (2021) Вдосконалення процесів управління маркетингово-логістичною діяльністю з урахуванням сучасних тенденцій ринкового розвитку. Економічні науки. No. (6). P. 124–129.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3