РОЗВИТОК СФЕРИ ПОСЛУГ: ДЕРЖАВНА ПОЛІТИКА ТА СТРАТЕГІЧНІ ЗАХОДИ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Author:

Горник ВолодимирORCID

Abstract

Стаття присвячена обґрунтуванню основних стратегічних напрямків та заходів державної політики розвитку сфери послуг України для забезпечення конкурентоспроможності національної економіки. Проаналізовано динаміку структури ВВП України та структуру зайнятого населення за видами економічної діяльності, встановлено значення сфери послуг у формуванні українського ВВП та забезпеченні зайнятості. Визначено, що сервісний сектор позитивно впливає на конкурентоспроможність економіки України за рахунок створення робочих місць, забезпечення валютних надходжень, зменшення залежності від традиційних секторів економіки та диверсифікації, покращення інвестиційної привабливості країни, а також підвищення продуктивності в промисловому та агропромисловому секторах економіки за рахунок надання їм таких допоміжних послуг як транспортування, фінанси, маркетинг, зв’язок тощо. Враховуючи роль сфери послуг в забезпеченні економічного зростання української економіки, запропоновано розробити комплексну стратегію розвитку сектору обслуговування, основні напрямки якої повинні бути спрямовані на: поліпшення бізнес-середовища; заохочення прямих іноземних інвестицій в сферу послуг; забезпечення сектору обслуговування кваліфікованими кадрами; сприяння підприємництву та інноваціям; оновлення та покращення інфраструктури; вдосконалення галузевої політики в сфері послуг; покращення доступу до українських ринків послуг та сприяння міжнародній торгівлі; посилення захисту споживачів та підвищення стандартів якості в секторі, заохочення регіонального розвитку сервісних галузей.

Publisher

Publishing House Helvetica (Publications)

Reference20 articles.

1. Державна служба статистики України. URL: https://ukrstat.gov.ua/

2. Пугачевська К.Й. Сфера послуг в Україні: особливості розвитку та стратегічні перспективи. Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: Економіка і менеджмент. 2016. Вип. 18. С. 52–55.

3. Businesses remain upbeat about their performance outlook – business outlook survey in May. URL: https://bank.gov.ua/en/news/all/biznes-zberigaye-pozitivni-otsinki-schodo-rezultativ-svoyeyi-diyalnosti--rezultati-opituvannya-pidpriyemstv-u-travni

4. Танасієнко Н.П., Гензера О.О. Особливості розвитку міжнародної торгівлі послугами України з державами світу. Східна Європа: економіка, бізнес та управління. 2017. № 6 (11). С. 71–75.

5. Стадник В., Йохна В., Красовський О., Наскальний С. Роль сервісних підприємств в реалізації потенціалу розвитку економіки України в умовах війни і повоєнного відновлення. Економічний часопис Волинського національного університету ім. Лесі Українки. 2022. № 4. С. 103–115.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3