Abstract
У сучасній стоматологічній практиці актуальним питанням є створення ефективних засобів для лікування гострої та хронічної патології порожнини рота. Часто використовують такі лікарські форми, як гелі та мазі з антибактеріальним та протизапальним ефектами. Вони мають пролонговану дію, мають просту технологію і комфортні у застосуванні. Гель поєднує в собі властивості твердого тіла та рідини, тому дуже ефективний при аплікаціях; завдяки утворенню водних внутрішніх структур дозволяє включати до його складу хімічно несумісні речовини, так як водна оболонка перешкоджає хімічній реакції між ними. У стоматології рослини часто використовуються через їх високі протизапальні та антимікробні властивості, а також як антиоксиданти, антисептики, болезаспокійливі, протигрибкові, антибактеріальні та противірусні засоби. Ефірні олії та екстракти декількох видів рослин здатні боротися з мікроорганізмами, пов'язаними зі шкірою, карієсом зубів та псуванням харчових продуктів, включаючи грамнегативні та грампозитивні бактерії.
Publisher
European Scientific Platform (Publications)
Reference11 articles.
1. Abdelfattah, А. (2016). Oral Health, Diseases, Examination, Diagnosis, Treatment Plan &Mouth Preparation. Adv Dent & Oral Health, (3). https://doi.org/10.19080/ADOH.2016.02.555602.
2. Двуліт, П. (2016). Актуальність застосування фітопрепаратів як лікувальнопрофілактичних засобів у пародонтологічних хворих. Клiнiчна стоматологія, (2), 8–13.
3. Державний реєстр лікарських засобів України (2024). Вилучено з: http://moz.gov.ua/.
4. Компендіум. Лікарські препарати (2024). Вилучено з: http://compendium.com.ua.
5. Chavan, S. S., Damale, M. G., Shinde, D. B., Sangshetti, J. N. (2018). Antibacterial and antifungal drugs from natural source: a review of clinical development. In Natural Products in Clinical Trials, (1), 114–164.