Abstract
Стаття аналізує виклики кіберзахисту для малого та середнього бізнесу (МСП) в Україні, визначаючи основні загрози та вразливості, з якими стикаються ці підприємства. Документ описує поточний стан кібербезпеки у МСП, включаючи рівень обізнаності, фінансові обмеження та основні типи кібератак, такі як фішинг, шкідливе програмне забезпечення та DDoS-атаки. Також надаються рекомендації щодо підвищення рівня кібербезпеки, включаючи розробку політик кібербезпеки, навчання персоналу, впровадження технічних засобів захисту та залучення фінансування. Особлива увага приділяється національним і міжнародним ініціативам, а також успішним програмам кібербезпеки для МСП. Документ акцентує на важливості співпраці між державою, приватним сектором та міжнародними партнерами для підвищення кібербезпеки в Україні.
Publisher
European Scientific Platform (Publications)
Reference7 articles.
1. Пантєлєєва, Н., Романовська, Л., & Романовська, М. (2019). Кіберзагрози в умовах цифрової економіки. Фінансовий простір, (1 (33)), 130-139.
2. Гончаренко, І. (2023). Кіберзагрози фінансового сектора в умовах війни. Економіка та суспільство, (50).
3. Кльоба, Л., & Кльоба, Т. (2022). Кіберзагрози банківського сектора в умовах воєнного стану в Україні. Financial and credit activity problems of theory and practice, 5(46), 19-28.
4. Delembovskyi, M., Korniichuk, B., & Klymenko, M. (2024). Issues Of Ensuring Cybersecurity In Industrial Internet Of Things Objects. Ttsiit, 35.
5. Делембовський, М., & Корнійчук, Б. (2023). Аналіз сучасних наукових публікацій за напрямком тематики кібербезпеки iot технологій. Grail of Science, (25), 203-206.