Abstract
Стаття присвячений аналізу сучасного стану навчання та сертифікації спеціалістів з кібербезпеки в Україні. Описуються освітні програми в українських вищих навчальних закладах, професійні курси, тренінги та можливості онлайн-навчання. Розглядаються міжнародні та національні сертифікаційні програми, такі як CISSP, CEH, CompTIA Security+, CISM та CISA. Окреслюються основні виклики у підготовці спеціалістів, включаючи відсутність стандартизації, брак досвідчених викладачів та недостатнє фінансування. Пропонуються рекомендації щодо покращення ситуації, включаючи розробку стандартизованих програм, підвищення кваліфікації викладачів, залучення фінансування, міжнародну співпрацю та створення динамічних навчальних програм. Документ також аналізує останні ініціативи та успішні програми навчання, що сприяють підвищенню рівня кібербезпеки в Україні.
Publisher
European Scientific Platform (Publications)
Reference8 articles.
1. Пантєлєєва, Н., Романовська, Л., & Романовська, М. (2019). Кіберзагрози в умовах цифрової економіки. Фінансовий простір, (1 (33)), 130-139.
2. Гончаренко, І. (2023). Кіберзагрози фінансового сектора в умовах війни. Економіка та суспільство, (50).
3. Кльоба, Л., & Кльоба, Т. (2022). Кіберзагрози банківського сектора в умовах воєнного стану в Україні. Financial and credit activity problems of theory and practice, 5(46), 19-28.
4. Delembovskyi, M., Korniichuk, B., & Klymenko, M. (2024). Issues Of Ensuring Cybersecurity In Industrial Internet Of Things Objects. Ttsiit, 35.
5. Делембовський, М., & Корнійчук, Б. (2023). Аналіз сучасних наукових