ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ОХОРОНА SALVIA CREMENECENSIS BESSER НА ТЕРИТОРІЇ НПП «ПОДІЛЬСЬКІ ТОВТРИ»

Author:

Білівська ВікторіяORCID

Abstract

Процес антропогенного впливу з кожним десятиліттям набирає стрімких обертів, у зв’язку із цим, навколишнє середовище зазнає неповоротних негативних змін. В наслідок впливу людини змінюються ландшафти, цінні ділянки з багатим видовим різноманіттям флори та фауни пошкоджуються, або знищуються. Тому, охорона і збереження видів, їх місць існування є важливим і актуальним. Особливо критичною ситуація є в умовах сьогодення, коли наша країна зазнає важких і непоправних змін, нищення природи в наслідок війни. Територія Хмельниччини теж страждає, як і від буденної діяльності цивільного населення, так і від пошкоджень внаслідок бойових дій,  що завдають негативного впливу на довкілля.  На думку автора, саме природо-заповідні території, є тими «острівками», які забезпечують збереження та охорону цінних видів та природних комплексів (як і в мирний, так і у воєнний час). В роботі проаналізовано проблематику збереження та охорони місць зростання Salvia cremenecensis їх в умовах 2 ботанічних заказників місцевого значення «Устянський» та «Мукшанський» у складі національного природного парку «Подільські Товтри» [1], а також висвітлено  рекомендації щодо подальшого покращення ситуації.

Publisher

European Scientific Platform (Publications)

Subject

General Agricultural and Biological Sciences

Reference6 articles.

1. Майорова, О. Ю., Ковальчук, І. І., Прокоп'як, М. Я. З., & Крижановська, М. А. (2021). Природно-заповідний фонд Хмельницької області в контексті формування Смарагдової мережі.

2. Дідух, Я. П. (ред.).(2009). Червона книга України. Рослинний світ. Київ: Глобалконсалтинг.

3. Mace, G. M., & Lande, R. (1991). Assessing extinction threats: toward a reevaluation of IUCN threatened species categories. Conservation biology, 5(2), 148-157.

4. Котов, М. І. (ред.). (1960). Флора УРСР. (Т. 9: АН УРСР, с. 690); Київ: Наук. думка.

5. Заверуха, Б. В. (1985) Флора Волыно-Подолии и ее генезис (с.191). Київ: Наук. думка.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3