Abstract
Мета. Аналіз ефективності комп’ютерної томографії, ультразвукової діагностики та магнітно-резонансної томографії в ранній диференційній діагностиці між хворими на саркому та лейоміому тіла матки.
Об’єкт і методи дослідження. У дослідженні взяли участь 24 жінки, яким було проведено хірургічне втручання з 2020 року по 2022 року в умовах КНП «ПКОЦ ІФ ОР». Дане дослідження базується на нашому клінічному спостереженні та ретроспективному аналізі за 12 пацієнтами з саркомою матки І–ΙІ (рТ1-2N0M0) стадії та 12 хворими з лейоміома матки.в КНП «ПКОЦ ІФ ОР» з 2020 по 2022 рік.
Основні результати. Середній вік пацієнтів із саркомою склав (59,583), а пацієнтів з лейоміомою – (47, 333). Аналізуючи онкомаркер, СА-125, серед 24 хворих: у 100% хворих на лейоміому матки – в межах норми, а у хворих на саркому матки у 25% випадків – підвищений. Для доопераційної диференційної діагностики за допомогою комп’ютерної томографії, ультразвукової діагностики та магнітно-резонансної томографії між 24 хворими були відібрані наступні показники, такі як: нечіткість контурів утвору, наявність некрозу, форма, неоднорідність контрастування, відсутність чи наявність кальцинатів, кількість утворень, потовщення ендометрію та наявності асциту.
Висновики. Згідно даних комп’ютерної томографії, ультразвукової діагностики та магнітно-резонансної томографії, ми отримали наступний розподіл серед хворих на саркому матки І-ІІ стадії – у 10 з 12 хворих відсутні чіткі контури пухлинного утворення, а також відсутні кальцинати. У 9 з 12 пацієнток наявний потовщений ендометрій, у 6 з 12 жінок були наявні ділянки некрозу пухлинного утворення, серед 5 з 12 хворих дані пухлині утворення були одиночними та тільки у 2 з 12 наявний асцит. Комп’ютерна томографія, має обмежені можливості в первинній діагностиці та у стадіюванні локального поширення міометріальних уражень.
Publisher
Ivano-Frankivsk National Medical University