Abstract
Анотація. В процесі протидії загострення військового конфлікту з РФ та ескалацією збройного конфлікту було зумовлене виникнення внутрішнього переміщення з кордонів Донецької та Луганської областей. Актуальність поданого дослідження кероване зародженням та стійкістю існування переміщення в середині кордонів України в 2021 році. В пошуку орієнтиру та стійкої адаптації з 2014 року наша країна змогла успішно подолати бар’єри та перепони, благодійною організацією було започатковано міри дорожньої карти з безоплатної первинної правової допомоги завдяки чому головний скарб кожної нації, люди, почувають себе в безпеці, морально та духовно не пригніченими. Це спонукає діяти в цілях не тільки для дотримання Мінського протоколу у форматі «нормандської четвірки», а й задля вирішення потреб громадян у стані переміщення, для порятунку цілих сімей з маленькими дітьми, непрацездатними особами, інвалідами, пенсіонерами. Метою статті є здійснення аналізу карти проблем для подальшого удосконалення механізму адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб, оскільки мінімізації виникнення проявів дезадаптації, є основою спрямованістю для цільового втручання приймаючих громад. Ґрунтовне знайомство з методичними засадами аналізу карти проблем є оптимальною складовою дослідження. В статті досліджені окремі специфічні явища в економічній, соціальній, політичних сферах держави для здійснення аналізу карти проблем внутрішньо переміщених осіб за потребами звернень у приймаючі громади. В статті відпрацьоване закладання до методичних положень причинно-наслідкового зв’язку виникнення складнощів на етапах економічної, соціальної, політичної інтеграції, що мають стати типологією оперативного реагування з боку громадського простору. В статті розглянуто карту проблем в аспекті найбільш великих, загальних областей оптимізації роботи приймальних громад, карта проблем, як інструмент комплексної діагностики, допомагає побудувати ланцюжок взаємозв’язків, є відображенням ситуаційного аналізу та наочно показує больові точки зіткнення громадян у середовищі на локальному, регіональному та національному рівнях.
Ключові слова: внутрішньо переміщені особи, аналіз, карта проблем, інтеграція, громади, Донбас, індекс промислової продукції, приватний сектор, математична модель.
Рис.: 1 , табл: 2 ,бібл.: 29
Reference29 articles.
1. Recommendation CM/Rec (2011). 12 of the Committee of Ministers to member states on children’s rights and social services friendly to children and families (Adopted by the Committee of Ministers on 16 November 2011 at the 1126th meeting of the Ministers’ Deputies). Available at: https://wcd.coe.int/ViewDoc.jsp?id=187212 (accessed 01 October 2021).
2. Internal Displacement Monitoring Centre. Global Overview (2021). Available at: https://www.internal-displacement.org/sites/default/files/publications/documents/grid2021_idmc.pdf#page=38?v=2 (accessed 28 November 2021)
3. Refugees UNHCR (2018). Global focus 2017 year-end: report operation: Ukraine. UNHCR. Available at: https://reporting.unhcr.org/sites/default/files/pdfsummaries/GR2017-Ukraine-eng.pdf. (accessed 21 October 2021).
4. Ghemawat, P. (2018). The new global road map: Enduring strategies for turbulent times. Boston, MA: Harvard Business Available at: https://www.academia.edu/41807108/Pankaj_Ghemawat_The_New_Global_Road_Map (accessed 07 October 2021)
5. Coeurderoy, R. (2020). The new global road map: Enduring strategies in turbulent times. J Int Bus Stud 51, 693–696. Available at: https://doi.org/10.1057/s41267-019-00267-z (accessed 07 October 2021)
Cited by
1 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献