Abstract
У статті представлено результати аналізу нормативно-правових і наукових джерел, у яких розкрито особливості підготовки офіцерських кадрів в органах поліції у країнах Європи в кінці XX – на початку XXI століття. З’ясовано, що євроінтеграційні процеси спричинили зміни у системі підготовки персоналу поліції. Узагальнення тенденцій дозволяє констатувати про вплив політичних та соціально-економічних умов на цей процес в окремих країнах та європейському співтоваристві в цілому. З’ясовано, що система підготовки персоналу поліції є також компонентом євроінтеграційних процесів у межах інтеграції правоохоронних та поліцейських систем країн Євросоюзу. Для європейських закладів освіти, де відбувається професійна підготовка персоналу поліції, характерною є практична спрямованість цього процесу, безпосередній зв’язок із практикою, безперервний характер, широкий спектр курсів підвищення кваліфікації, підготовка до взаємодії національних поліцейських служб на різних рівнях, у тому числі через Інтерпол, і безпосередньо між правоохоронними системами. Підготовка поліцейських кадрів є предметом уваги не лише практиків, а й науковців, про що свідчить обговореннята апробація на різного рівня конференціях, симпозіумах, семінарах та під час інших заходів з обміну досвідом. Водночас для освітніх систем підготовки офіцерів поліції характерним є обережне ставлення до процесів уніфікації, передбачених Болонським процесом, а також прихильність до власних освітніх стандартів. У програмах з підготовки співробітників поліції начальницького складу значний обсяг годин відведено формуванню навичок і вмінь роботи з науково-технічними засобами, які надзвичайно широко застосовуються в роботі поліції зарубіжних країн. Теоретична підготовка поліцейських в країнах ЄС спрямована на вивчення нових способів виконання своїх обов’язків. Практична частина навчання сприяє більш ефективному виконанню своїх повсякденних обов’язків. Професійна підготовка поліцейських кадрів в країнах ЄС проводиться поетапно. Спільною тенденцією відомчої поліцейської освіти є те, що випускники поліцейських закладів освіти отримують відомчі дипломи. У відомчих закладах освіти у програмах підготовки робиться наголос на важливість співпраці з громадськістю.
Publisher
Bogdan Khmelnytskyi National Academy of the State Border Guard Service of Ukraine
Reference57 articles.
1. Aamodt M. G. Education and police performance. Research in law enforcement selection. Boca Raton : BrownWalker Press, 2004. Chapter 4. P. 49–73.
2. URL: https://www.researchgate.net/publication/225218027. (дата звернення: 03.08.2021).
3. Быков А. В. Основы кадровой политики в полиции и жандармерии отдельных западноевропейских стран. Вестник Московского университета МВД России. 2008. № 1. С. 150–152.
4. Губанов А. В. Полиция зарубежных стран: организационно-правовые основы, стратегия и тактика деятельности. Москва : МАЭП, 1999. 288 с.
5. Густова Л. В. Организационные и правовые основы функционирования полиции России, Великобритании и США: сравнительноправовое исследование : дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.14. Саратов, 2016. 221 с.
Cited by
1 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献
1. METHОDОLОGІСAL ASРEСTS ОF ОRGANІZІNG THE EDUСATІОNAL РRОСESS ОF TRAІNІNG FUTURE BОRDER ОFFІСERS ОF СОMMUNІСATІОN UNІTS;Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: педагогічні науки;2023-09-19