Abstract
У статті висвітлено результати дослідження та досвід розвитку медіаграмотності майбутніх офіцерів Військово-Морських Сил Збройних Сил України у процесі професійної підготовки. Охарактеризовано загальні підходи до розвитку медіаграмотності майбутніх офіцерів, що стосуються навчання майбутніх офіцерів орієнтуватися в медіасвіті, відрізняти інформацію з офіційних джерелта повідомлення маніпулятивного чи деструктивного характеру. Проведення експериментального дослідження дозволило системно організувати роботу щодо розвитку медіаграмотності у майбутніх офіцерів у процесі професійної підготовки. Схарактеризовано заходи щодо забезпечення майбутніх офіцерів базовими знаннями медіаграмотності та інформаційної безпеки, задіяння потенціалу засобів неформальної освіти (дистанційних та онлайн-курсів, вебінарів), що сприяло розширенню уявлень курсантів про значення медіа та специфіку оцінювання змісту медіаповідомлень. Велике значення мало впровадження інтерактивних методів і технологій навчання відпрацювання навичок пошуку, відбору інформації у медіатекстах для участі в обговореннях з професійних питань. Висвітлено роботу викладачів щодо застосовування дослідницьких завдань для набуття курсантами досвіду протидії дезінформації, негативному інформаційно-психологічному впливу. За результатами дослідження визначено методичні рекомендації науково-педагогічним працівникам щодо розвитку медіаграмотності в майбутніх офіцерів Військово-Морських Сил у процесі професійної підготовки. Рекомендовано забезпечити майбутніх офіцерів базовими знаннями медіаграмотності та інформаційної безпеки, розширити їхні уявлення про значення медіа та специфіку оцінювання змісту медіаповідомлень, використовувати потенціал інтерактивних методів і технологій навчання для відпрацювання у курсантів навичок пошуку, відбору інформації у медіатекстах тощо.
Publisher
Bogdan Khmelnytskyi National Academy of the State Border Guard Service of Ukraine
Reference39 articles.
1. Vinney C. What is Media Literacy? URL: https://www.verywellmind.com/what-is-media-literacy-5214468 (accessed 20.07.2023).
2. Thoman Е., Jolls Т. Media Literacy: A National Priority for a Changing World American Behavioral Scientist. Vol 48. № 1/September 2004. URL: https://www.medialit.org/reading-room/media-literacy-national-priority-changing-world (last accessed: 20.07.2023)
3. Masterman L. Media Education: 18 Basic Principles. URL: https://www.medialit.org/reading-room/media-awareness-education-eighteen-basic-principles (accessed: 20.07.2023)
4. Волошко Г. В. Соціально-педагогічна реклама як засіб превентивного виховання учнівської молоді. Педагогічна освіта: теорія і практика. 2013. Вип. 13. С. 39–42. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/znppo_2013_13_9 (дата звернення: 02.08.2023).
5. Мальцева О. І. Шляхи, форми та методи впровадження медіаосвіти в навчально-виховний процес. Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Педагогічні науки. 2020. № 7. С. 58–67. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vlup_2020_7_7 (дата звернення: 01.08.2023).