ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ В МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З НАВІГАЦІЇ Й УПРАВЛІННЯ СУДНАМИ КОМПЕТЕНТНОСТІ БЕЗАВАРІЙНОГО СУДНОВОДІННЯ І СУДНОПЛАВСТВА

Author:

КРАМАРЕНКО ВікторіяORCID,СТАРЦЕВ ОлексійORCID

Abstract

Необхідність формування компетентності безаварійного судноводіння і судноплавства у майбутніх фахівців з навігації й управління суднами обумовлена тим, що ця компетентність покликана забезпечити уникнення аварій та інцидентів на морі та гарантувати безпеку як екіпажу, так і судна. Безаварійне судноплавство також допомагає уникнути фінансових збитків і матеріальних втрат, пов'язаних із зіткненнями, аваріями та іншими небезпечними ситуаціями. Проблема формування в майбутніх фахівців з навігації й управління суднами компетентності безаварійного судноводіння і судноплавства є актуальною ще й з огляду на те, що вона є предметом уваги вчених різних галузей науки. Водночас, незважаючи на досить широкий спектр публікацій із заявленої теми, вирішення проблеми формування в майбутніх фахівців з навігації й управління суднами компетентності безаварійного судноводіння і судноплавства не набуло досить широкого поширення у педагогічні науці. Результати аналізу змісту нормативних документів, що регламентують питання підготовки майбутніх судноводіїв, дозволяють зробити висновок, що фахівці з навігації й управління суднами повинні демонструвати здатність комунікувати, координувати та взаємодіяти під час нормальних умов та в екстрених ситуаціях сприяє запобіганню конфліктів та забезпеченню безпеки; знати міжнародні стандарти та правила безпеки на морі та Міжнародні правила уникнення зіткнень на морі; володіти навичками керування кризовими ситуаціями, зокрема екстрене управління, евакуація та інші заходи для забезпечення безпеки у разі аварій чи інцидентів. Загалом, у структурі компетентності фахівців з навігації й управління суднами щодо безаварійного судноводіння і судноплавства доцільно виокремити знання, уміння і навички. У контексті формування у майбутніх судноводіїв компетентності безаварійного судноводіння і судноплавства важливо визначити форми, методи, прийоми і засоби, які мають бути покладені в основу педагогічної діяльності науково-педагогічних працівників морських закладів вищої освіти. Зокрема для формування знань безаварійного судноводіння і судноплавства для майбутніх судноводіїв важливе значення має теоретична підготовка. Щодо умінь і навичок – важливе значення має практична підготовка, яка охоплює навчання на судні, навчання на симуляторах та практичні вправи на воді. Ефективним методом для розвитку комплексу знань, умінь і навичок, необхідних для безаварійного судноводіння і судноплавства, є використання симуляторів, які можуть імітувати різні аспекти морського середовища та управління судном у безпечних умовах та в екстрених ситуаціях.

Publisher

Bogdan Khmelnytskyi National Academy of the State Border Guard Service of Ukraine

Reference26 articles.

1. Стан безпеки судноплавства та аварійності із суднами на морському та внутрішньому водному транспорті в Україні (у тому числі і за її межами, але із українськими суднами), включаючи маломірні (малі) судна, за 2022 рік з наростаючим підсумком. https://marad.gov.ua/storage/app/sites/1/uploadedfiles/Zvit_4_2022.pdf.

2. Мельник О. М., Калініченко Є. В., Бурлаченко Д. А., Никитюк П. В., Колесник О. В. Забезпечення безпеки судноводіння шляхом розроблення стратегій попередження зіткнення на базі “Моделі відкритого моря”. Водний транспорт. № 1(37). 2023. С. 71–79.

3. Собакарь А. Безпека судноплавства як складова національної безпеки України та об’єкт державного контролю. Міжнародна та національна безпека: теоретичні і прикладні аспекти. Матеріали VІ Міжнародної науково-практичної конференції (ДДУВС, 11.03.2022). С. 248–249. URL: https://er.dduvs.in.ua/bitstream/123456789/9960/1/116.pdf (дата звернення: 12.12.2023).

4. Аверочкіна Т. В. Шляхи імплементації міжнародно-правових стандартів професійної підготовки плавскладу в українському законодавстві: 12.00.03: дис. ... канд. юрид. наук. Одеса, 2006. 172 с.

5. Іванов Д. А. Інформаційно-правові основи забезпечення безпеки мореплавства: 12.00.07: дис. ... канд. юрид. наук. Одеса, 2008. 205 с.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3