Abstract
У статті зосереджено увагу на наукових публікаціях, в яких розглянуто питання формування соціально-економічної культури та визначення змісту соціально-економічної компетентності. До змісту соціально-економічної компетентності офіцерів віднесено знання, вміння та навички, особистісні якості (правова культура, комунікабельність, вміння працювати в команді, відповідальність, прагматизм), досвід, що сприяють розумінню соціальної значущості професії, формуванню готовності до розпізнання наслідків соціальних та економічних процесів, що відбуваються в суспільстві, шляхом їх аналізу. Представлений аналіз освітньо-професійних програм для підготовки в Академії Державної пенітенціарної служби фахівців за спеціальностями 081 «Право», 262 «Правоохоронна діяльність», 053 «Психологія» та 051 «Економіка». Встановлено, що освітньо-професійні програми вміщують перелік соціально-економічних компетентностей, що стосуються усвідомлення майбутніми офіцерами соціальної значущості майбутньої професії, наявності знань про основи економіки та різні економічні явища. Проведений аналіз силабусу навчальної дисципліни «Економіка та управління підприємствами установ виконання покарань» й зазначено, що простежується перевага теоретичної складової над практичною. Названо питання, які мають вивчатися курсантами та слухачами в процесі соціально-економічної підготовки. Висвітлено результати опитування 156 офіцерів, які перебували на курсах підвищення кваліфікації та окреслено перелік питань, вивченню яких вони надають перевагу. Мета статті – розкрити зміст та визначити педагогічні умови соціально-економічної підготовки офіцерів ДКВС України в системі безперервної освіти. Теоретично обґрунтовані педагогічні умови соціально-економічної підготовки офіцерів ДКВС України в системі безперервної освіти, які передбачають: використання інноваційних підходів та методик, інтерактивних форм і методів проведення занять; інтеграцію в освітній процес дисциплін, які дозволяють формувати та розвивати соціально-економічну компетентність офіцерів; забезпечення освітнього процесу належною матеріально-технічною базою; сприяння економічній самоосвіті та самовдосконаленню офіцерів, формуванню у них моральних та ділових якостей в умовах безперервної освіти.
Publisher
Bogdan Khmelnytskyi National Academy of the State Border Guard Service of Ukraine
Reference37 articles.
1. Болотіна Є. Багатофакторна модель економічної поведінки. Галицький економічний вісник. Тернопіль, 2013. № 2 (41). С. 5–10.
2. Градисова Н. Місце і роль економічної культури у структурі загальної культури особистості. Молодь і ринок. Дрогобич: Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, 2011. № 2(73). С.141–145.
3. Коваленко О. В. Економічна культура як складова підготовки висококваліфікованих фахівців у ВНЗ. Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Луганськ, 2011. №13(224). Ч.1. С. 86–91.
4. Петрова Л. О. Роль економічного виховання у підготовці військового керівника: філософсько-освітній аналіз. Науковий вісник ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Харків: ХНПУ, 2015. Вип. 44. С.209–223.
5. Москаленко В. В. Соціально-психологічні засади економічної культури особистості. Соціальна психологія. Київ, 2007. №4, С. 3–16.