Abstract
У статті розглянуто питання впливу туристської індустрії на соціально-економічний розвиток регіону і територіально об’єднаних громад. Досліджено основи передумов кластерного підходу до формування механізмів організації господарювання в регіоні. Висвітлено сутність кластерного підходу та продемонстровано формування туристських регіональних кластерів на регіональному рівні засобами активного туризму. Досліджено терміни «активний туризм», «активний водний туризм», а також зазначено структуру активного водного туризму. Надано детальну характеристику водних ресурсів Сумського регіону як базисної основи розвитку активного водного туризму на території об’єднаних територіальних громад та у цілому по області. Висвітлено, що створення кластерів з активного водного туризму на рівні регіону й територій об’єднаних громад є стимулом розвитку регіонального та локального туризму, а також стимулом підвищення конкурентних переваг регіону і території ОТГ та, відповідно, соціально-економічного розвитку регіону. Визначено дев’ять точок, які є стимулом створення майбутніх локальних кластерів з активного водного туризму на території Сумського регіону.
Publisher
International University of Finance
Reference18 articles.
1. Porter M. Location, Competition and Economic Development: Local Clusters in a Global Economy. Economic Development Quarterly. 2000. Vol. 14. № 1. P. 15–34.
2. Michael E. Tourism Micro-clusters. Tourism Economics. 2003. Vol. 9. № 2, juin. Р. 133–145.
3. MCRAE-WILLIAMS P Wine and Tourism : Cluster Complementarity and Regional. 2004. Р. 123–128.
4. Курбатко О.В. Еколого-економічна конвергенція регіонів як напрям забезпечення сталого розвитку. Економічна наука. Серія «Економіка і держава». 2009. № 9(81). С. 45–47.
5. Пойтченко К.А. Кластери як фактор структурування економіки. Стратегія економічного розвитку України. 2001. Вип. 7. С. 623–628.
Cited by
1 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献