Стенди для дослідження підвіски автомобіля

Author:

Ляшук Олег,Гевко Іван,Гудь Віктор,Хорошун Роман,Гевко Богдан,Матвіїшин Анатолій,Сіправська Марія

Abstract

У статті наведено опис розробленого та виготовленого обладнання (стенда з привідним барабаном) для проведення досліджень підвіски автомобіля при статичному та динамічному навантаженнях. Зокрема, у праці проаналізовано конструктивні схеми та принципи роботи стендів зі стрічкою та з поворотним столом для дослідження характеристик підвіски автомобіля, на які отримано патенти на винаходи на корисні моделі України. На їх основі було розроблено конструктивну схему та виготовлено стенд з привідним барабаном для дослідження підвіски автомобіля з експериментальним обладнанням для фіксації досліджуваних характеристик при статичному та динамічному навантаженні. Суть стенда з привідним барабаном полягає в можливості проведення досліджень при статичному навантаженні досліджуваного об’єкта (підвіски автомобіля) і фіксації через встановлений датчик відповідних даних на моніторі електронного динамометра ДЕ 0,5-0,5, а також можливості приведення в обертовий рух колеса та підвіски автомобіля від привідного барабана з перешкодою з персонального комп’ютера через перетворювач частоти (Altivar 71) за допомогою програмного забезпечення Power Suite версії 2.3.0 та з візуалізацією у персональному комп’ютері даних з акселерометра. Розроблені стенди для дослідження характеристик роботи підвіски автомобіля за рахунок використання задіяних сучасних лабораторних засобів дають змогу визначити досліджувані характеристики дослідних об’єктів у широких діапазонах з фіксацією цих характеристик у персональних комп’ютерах. Це, зокрема, вплив кінематичних параметрів руху та поздовжньо-кутових коливань підресореної маси транспортних засобів із нелінійною силовою характеристикою системи підресорювання на їх керованість та інших. Отримані результати експериментальних досліджень підвіски автомобіля за використання розробленого та виготовленого стендового обладнання можуть стати базою для створення програмного продукту керованої підвіски.

Publisher

Lviv National Environmental University

Reference23 articles.

1. Artiushenko A., & Suiarkov O. (2013). Doslidzhennia vplyvu kharakterystyk pidvisky malohabarytnoho avtomobilia na khodovi yakosti ta yii modernizatsiiy. Visnyk NTU «KhPI», 31 (1004), 21-27.

2. Audi Technology Portal: Dynamic Ride Control. Retrieved from https://www.audi-technology-portal.de/en/chassis/suspension-controlsystems/dynamic-ride-control_en.

3. Bello, M. M., Babawuro, A. Y., & Fatai, S. (2015). Active suspension force control with electro-hydrolic actuator dynamics. ARPN Journal of Engineering and Applied Sciences, 10 (23), 17327-17331.

4. Derbaremdiker, A. D., Musarskiy, R. A., Stepanov, I. O., & Yudkevich, M. A. (1985). Samonastraivayuschiysya amortizator s programmirovannoy dempfiruyuschey harakteristikoy. Avtomobilnaya promyishlennost, 1, 13-15.

5. Guiggiani, M. (2014). The science of vehicle dynamics. Dordrecht: Springer Netherlands.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3