Author:
Желєзняк Алла,Пташник Вадим,Смолінський Валентин
Abstract
Інформаційні технології та програмне забезпечення покращують умови життя людей у сільській місцевості, фермерів та власників домогосподарств, у тому числі з обмеженими можливостями. У сільському господарстві все активніше використовується різноманітне програмне забезпечення, зростає кількість тематичних мобільних та вебдодатків. Частина користувачів має обмежені можливості і потребує спеціальних функцій програмного забезпечення для повноцінної роботи. Тематичні інтернет-ресурси допомагають людям з обмеженими можливостями отримати доступ товарів і послуг, здійснювати пошук інформації та проводити необхідні операції. Вебдодатки допомагають вирішити користувачам чимало завдань як особистого характеру (здійснення фінансових платежів, надання освітніх та медичних послуг), так і професійного спрямування (використання електронного підпису, подання звітності, проведення онлайн-нарад, опитувань). Онлайн-ресурси та спеціалізоване програмне забезпечення для сільського господарства також доцільно розробляти й тестувати з урахуванням вебдоступності, адже цими ресурсами можуть користуватися як люди з обмеженими можливостями, так і працівники, які тимчасово потрапляють у ситуацію, яка обмежує їхні можливості. Для прикладу, агроном, який працює з планшетом на полі в умовах яскравого освітлення вдень. У статті підкреслюється важливість впровадження процесу розробки вимог на основі вебдоступності. Розглядаються основні компоненти вебдоступності програмного забезпечення для сільського господарства. Представлено класифікацію користувачів вебдодатків з врахуванням типів обмежень. Визначено типи пристроїв та програмного забезпечення, які можуть використовуватися користувачами з обмеженими можливостями. Описано допоміжні технології, які можуть використовуватися для забезпечення вебдоступності програмного забезпечення для сільського господарства. Описано етапи реалізації політики вебдоступності у сфері розробки програмного забезпечення. Запропоновано шляхи вирішення проблем доступності програмного забезпечення для сільського господарства.
Publisher
Lviv National Environmental University
Reference12 articles.
1. ADA Web Accessibility Standards & Requirements dated December 2021. Retrieved from https://www.accessibility.works/blog/2022-ada-wcag-website-accessibility-standards-requirements/.
2. Bi, T., Xia, X., Lo, D., Grundy, J., Zimmermann, T., & Ford, D. (2022). Accessibility in Software Practice: A Practitioner’s Perspective. ACM Trans. Softw. Eng. Methodol, 31, 4, Article 66 (October 2022), 1-26.
3. Chanin, R., Pompermaier, L., Fraga, K., Sales, A., & Prikladnicki, R. (2017). Applying Customer Development for Software Requirements in a Startup Development Program. In 2017 IEEE/ACM 1st International Workshop on Software Engineering for Startups (SoftStart) (pp. 2-5).
4. Diev, S. (2007). Requirements development as a modeling activity. SIGSOFT Softw. Eng. Notes, 32, 2, 1-3.
5. Klym, Yu. V., & Tarasenko, Yu. S. (2022). Testuvannia vebresursiv na inkliuzyvnist: audit dlia reinzhynirynhu. Visnyk Vinnytskoho politekhnichnoho instytutu, 3, 60-66.