Abstract
A pandémia hatására megnövekedett a hazai termékek iránti kereslet, amely tükrében fontos vizsgálni, hogy a társadalmi felelősségvállalás szempontjából a civil szervezetek, mint tanúsító védjegy jogosultak milyen hatással bírnak a fogyasztói társadalomra. Az ethnocentikus fogyasztó érdeke a hazai termék vásárlásának támogatása. A jelen tanulmány fókuszába a Magyar Termék Nonprofit Kft., mint civil szervezet és a MagyarTermék védjeggyel ellátott termékek kerültek. Bemutatásra kerül az ethocentrizmus, mint legfontosabb fogalom és a Magyar Termék védjeggyel ellátott termékek fogyasztói megítélésének összefüggése. A kutatás célja, hogy bemutassa, hogy a civil szervezeteknek milyen szerepe van a fogyasztói döntések meghozatalában, a hazai termékek fogyasztók körében való népszerűsítésében és a fentiek hogyan hatnak a társadalmi felelősségvállalás szempontjából.
Reference21 articles.
1. Abdolvand, M. A.–Farzin M.–Asl A. M.–Sadeghian M. (2016): The Effect of Consumer Awareness on Consumer Ethnocentrism and Loyalty Regards to the Functions Of International Brands. Internatio¬nal Journal of Lif e Science and Phar ma Research, Special issue, 2., pp. 102–114.
2. Alvarez, S. A.–Barney, J. B. (2014): Entrepreneurial Opportunities and Poverty Alleviation. Entrepreneurship Theory and Practice, 38., (1.), pp. 159–184.
3. Čvirik, M. (2021): ‘The Impact of Consumer Ethnocentrism and the Patriotism on Judgement for Selected
4. Domestic Products: The Case of Slovakia’. Central European Business Review, Vol. 10., (3.), pp. 1–17.
5. EFTA (2015) European Fair Trade Association, (online) Available