Програмно-цільовий проєкт системи формування професійної компетентності майбутніх фахівців-медиків

Author:

Борисюк Алла1ORCID,Трипольський Владислав2ORCID,Завацька Наталія2ORCID

Affiliation:

1. Буковинський державний медичний університет, м. Чернівці

2. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, м. Київ

Abstract

У статті проаналізовано результати дослідження психічного здоров’я та благополуччя дітей та сімей українських біженців в Естонії. Дослідницька група Талліннського університету в межах гранту щодо поліпшення системи захисту дітей та благополуччя дітей та сімей в Естонії вирішила започаткувати пілотне дослідження у зв’язку з великою хвилею українських біженців в Естонію через війну, розпочату 24 лютого 2022. Соціальні працівники та співробітники служби захисту дітей виявилися неготові до надання послуг дітям та сім’ям з травматичним досвідом. Це стало приводом для вирішення проблеми науковим шляхом і збору даних в процесі проведення інтерв’ю з сім’ями українських біженців. У статті представлено теоретично-методологічні основи вивчення проблеми збереження психічного здоров’я біженців. Проаналізовано потреби українських сімей щодо щоденного функціонування та благополуччя. Під час пілотного дослідження було виявлено області, що впливають на благополуччя дитини та сімей українських біженців: потреби розвитку дітей; навички батьків, необхідні для задоволення цих потреб; а також фактори сім’ї та навколишнього середовища, які можуть впливати на те, як ці потреби задовольняються. Результати дослідження показали доволі високий адаптаційний потенціал дорослих та дітей, досвід розв’язання життєвих проблем допоміг українським біженцям швидко вирішити ключові питання організації нормального життя, адаптації до нового суспільства, соціалізації дітей тощо. Ключову роль при цьому зіграли різноманітні державні та волонтерські програми підтримки, допомога з боку уряду, надання пільг та фінансової підтримки українським біженцям. Проаналізовано, що потребами дітей та сімей українських біженців є надання психосоціальної допомоги, проведення тренінгів з питань адаптації, відвідування курсів з вивчення естонської мови. Показано, що своєчасне виявлення сильних та слабких сторін умов перебування, психологічних особливостей та факторів збереження психічного здоров’я сприяє відчуттю власної ефективності та полегшує роботу над змінами та покращенням психічного здоров’я та добробуту дітей і сімей українських біженців.

Publisher

Volodymyr Dahl East Ukrainian National University

Reference3 articles.

1. Zhigarenko I., Halian І., Halian А., Burlakova І. Emotional Intelligence in the Structure of Adaptation Process of Future Healthcare Professionals. Revista Inclusiones. 2020. Vol. 7, num 3. Р. 447-460.[in English].

2. Zhigarenko I., Popovych І., Paviluc М. Research of relationship of functional-role positions (ego-states) with indicators of future specialistsʼ independence. Amazonia Investiga. 2021. Vol. 10, Issue 41. Р. 85-95. [in English].

3. Zinziuk L., Timofiieva М., Zorij N., Roman L., Bojko V., Shimkova K. Upon the Problem of Communicative Competence in Preparation of a Future Doctor for Professional Activity. 18th Ain shams international medical students' congress (AIMSC) (Cairo, Egypt, 20-23 February 2010).Р. 232-235.[in English].

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3