Соціальний розвиток особистості у суспільстві інформаційних технологій

Author:

Андросович Ксенія1ORCID

Affiliation:

1. Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая, м. Київ

Abstract

У статті розкрито проблему соціального розвитку особистості у суспільстві інформаційних технологій. Відзначається, що соціалізація особистості як процес засвоєння суспільного досвіду, культурних цінностей, соціальних ролей, норм і правил поведінки, на засадах чого відбувається формування соціально значущих якостей особистості, які надають їй можливість брати повноцінну участь у житті суспільства, останнім часом суттєво корегується стихійною соціалізацією особистості завдяки входженню її в інформаційне суспільство. Наголошується на необхідності правильної оцінки альтернативних можливостей й докладання зусиль для втілення бажаних змін завдяки інформаційно-комунікаційним технологіям та запобігання їх шкідливим впливам на засадах знань про їх особливості та наслідки застосування. Показано, що масштабність застосування інформаційних технологій, зокрема Інтернету, постійно розширює сфери діяльності в ньому учнів загальноосвітніх шкіл – від спілкування до власної творчості. Оскільки це охоплює і соціальну, і культурну сферу сучасного суспільства, це вимагає постійної уваги і контролю з боку «уповноваженого соціалізатора», тобто школи. Найкращим засобом згаданих функцій є залучення учнів до Інтернет-діалогу з учителем. Яким він буде, залежатиме від усіх учасників навчально-виховного процесу: від учня й батьків до учителя й адміністрації школи та управлінців.

Publisher

Volodymyr Dahl East Ukrainian National University

Reference9 articles.

1. Гаврилюк В.Ю. Теоретичні аспекти створення та функціонування інформаційно-освітнього середовища сучасного позашкільного навчального закладу. Народна освіта: електронне наукове фахове видання. 2016. Вип. 3 (30).

2. Гуревич Р.С. Інформаційні технології навчання: інноваційний підхід: навч. посіб. / Р.С. Гуревич, М.Ю. Кадемія, Л.С. Шевченко; за ред. Р.С. Гуревича. Вінниця: Планер, 2013. 499 с.

3. Енциклопедія освіти / Акад. пед. наук України; гол. ред. В.Г. Кремень. К.: Юрінком Інтер, 2008. 1040 с.

4. Жалдак М.І. Система підготовки вчителя до використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчальному процесі. Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. К.: Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2011. Вип. 11 (18). С. 3–18.

5. Клименко В.В. Как воспитать вундеркинда. Х., 1996. С. 12-39.

Cited by 1 articles. 订阅此论文施引文献 订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献

1. METAMORPHOSES OF PERSONALITY IN THE INFORMATION SOCIETY: EDUCATION, CULTURE, IDENTITY;AD ALTA: Journal of Interdisciplinary Research;2024-01-31

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3