Abstract
У статті досліджено вміст антиоксидантів у нативному та пастеризованому коров’ячому і козиному молоці. Встановлено, що нативне та пастеризоване коров’яче молоко має більш кисле рН порівняно з нативним і пастеризова-ним козиним молоком. Вміст білка в нативному коров’ячому молоці є мен-шим порівняно з пастеризованим, а в нативному козиному молоці є більшим порівняно з пастеризованим молоком. Активність каталази в нативному ко-ров’ячому молоці є нижчою, а в козиному – вищою порівняно з пастеризо-ваним молоком. Вміст продуктів вільнорадикального перекисного окислен-ня ліпідів, церулоплазміну, вітаміну С, загальних каротиноїдів та SH-груп в нативному коров’ячому та козиному молоці є більшим порівняно з пастери-зованим молоком. При цьому зростання вмісту SH-груп в нативному ко-ров’ячому молоці відбувається в більшій мірі за рахунок зростання білкових SH-груп, а в козиному – переважно за рахунок небілкових SH-груп. Отри-мані результати вказують на те, що нативне коров’яче та козине молоко слу-гує гарним джерелом антиоксидантів для організму людини.
Publisher
Publishing House Young Scientist
Reference30 articles.
1. Горбатова К. К. Биохимия молока и молочных продуктов. Санкт-Петербург : Гиорд, 2001. 320 с.
2. Spitsberg, V. L. Invited reviw: Bovine milk fat globule membrane as a potential nutracelutical. 2005. 2289–2294 p.
3. Веселов П. М. Характеристика антиоксидантных свойств молока из раз-ных эколого-географических подзон лесостепи Омской области. Омск, 2010. 23 с.
4. Лазарева О. Н. Свободорадикальные процесы и антиокислительные свой-ства молока и кисломолочных продуктов. Уфа, 2008. 23 с.
5. Подольникова Ю. А. Особенности свободорадикального статуса молока коров урбанизированной территории. Омск, 2015. 18 с.