ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МОТИВАЦІЙНО-ВОЛЬОВОГО КОМПОНЕНТУ СОЦІАЛЬНОЇ ІНІЦІАТИВНОСТІ В СТУДЕНТСЬКОМУ ВІЦІ

Author:

Хворостянко НаталіяORCID

Abstract

У статті проводиться теоретико-емпіричне вивчення психологічних особливостей мотиваційно-вольового компоненту соціальної ініціативності в студентському віці. Аналізуються наукові погляди на психологічний феномен «соціальна ініціативність» в працях зарубіжних вчених. Продемонстровано неоднозначність в поглядах вчених з приводу сутності та змісту мотиваційно-вольового компоненту соціальної ініціативності. Узагальнення наукових думок, засвідчило, що мотиваційно-вольовий компонент соціальної ініціативності включає в себе такі показники: цілепокладання, самоствердження, благополуччя та мотивацію досягнення успіху. На основі виділених показників, проводиться аналіз наукових досліджень критеріїв мотиваційно-вольового компоненту соціальної ініціативності. Обґрунтовується важливість вивчення показників мотиваційно-вольового компоненту соціальної ініціативності в студентському віці. В статті демонструються результати емпіричного вивчення мотиваційно-вольового компоненту соціальної ініціативності здобувачів вищої освіти. Проводиться аналіз психодіагностичного дослідження мотиваційно-вольового компонента соціальної ініціативності в студентському віці. Надається детальна характеристика наявності, часткової присутності чи відсутності мотиваційно-вольового компоненту соціальної ініціативності в здобувачів вищої освіти. Важливо зазначити, що в більшості досліджуваних студентів середній рівень прояву показників мотиваційно-вольового компоненту соціальної ініціативності, що свідчить про важливість експериментального вивчення та розвитку даного феномену. Дана стаття привертає увагу до важливості розвитку даного феномену в студентському віці та полегшує втілення студентоцентвованого підходу у вищій освіті України. Також, результати емпіричного дослідження важливі для молодіжних об’єднань з ціллю комплексного вивчення, майбутнього врахування та розвитку мотиваційно-вольового компоненту соціальної ініціативності учасників студентських молодіжних рухів.

Publisher

Publishing House Young Scientist

Reference38 articles.

1. . Lewin K. Resolving Social Conflicts, Selected Papers on Group Dynamics. New York, 1948. 261 p.

2. Ryff C. Psychological well-being. San Diego, 1996. 241 p.

3. Бех І.Д. Особистість у просторі духовного розвитку. Київ, 2012. 256 с.

4. Джаббарова Л.В. Дослідження структури психологічного благополуччя студентської молоді. Теорія і практика сучасної психології. 2018. № 1. С. 10–15.

5. Лесникова С.Г. Проектная деятельность как средство развития социальной инициативности подростка в условиях детской общественной организации: дис. … канд. псих. наук: 13.00.01. Ижевск, 2005. 252 с.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3