ЕФЕКТИВНИЙ ВПЛИВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ НА АДАПТАЦІЙНИЙ ПРОЦЕС СТУДЕНТІВ ПЕРШОКУРСНИКІВ ЗВО

Author:

Ківерник ОлександрORCID,Петричук ПетроORCID,Головачук ВалентинаORCID

Abstract

Адаптаційні процеси серед студентської молоді перших курсів навчання викликають все більше питань через велику кількість стресових ситуацій, часто зміни місця проживання та колективу. Термін проходження даного етапу в кожного студента є індивідуальним: в когось декілька днів, в когось і на протязі всього навчання у закладі вищої освіти. Одним з загальних та доступних показників критеріїв адаптації першокурсників до умов його перебування у навчальному закладі є показник стану їхнього здоров’я. Чим кращий рівень здоров’я студентів, тим легше проходить їх адаптація та інтеграція у студентське життя. Проблема зменшення занять з фізичного виховання в розкладах 3ВО слугуватиме погіршенню якості підготовки майбутніх фахівців до обраної професії, одна з рис якої є, крім спеціальних знань та умінь – відмінна фізична підготовка. Різке збільшення годин для теоретичного навантаження з навчального процесу спонукає появу малорухомості – гіподинамію, подолати яку можна лише за допомогою занять з фізичної культури та спортом. Рекомендується використовувати фізичну культуру як один з найкращих засобів скорочення адаптаційного періоду та підвищення рівня фізичної та розумової працездатності.

Publisher

Publishing House Young Scientist

Reference26 articles.

1. Довгань Н.Ю. Фізичне виховання здобувачів вищої освіти засобами позааудиторної спортивно-масової роботи : монографія. Ірпінь : Університет ДФС України, 2020. 238 с.

2. Дмитрук Л. Проблема адаптації українських та іноземних студентів-першокурсників до навчального процесу. Збірник наук. праць Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Умань : УДПУ, 2019. Вип. 2. С. 32–38.

3. Йопа Т.В., Остапов А.В. Адаптація студентів-першокурсників до умов навчання у закладах вищої освіти. Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. 2021. № 2(340) квітень. С. 16–27.

4. Йопа Т.В., Пермяков О.А. Активізація рухової активності студентів в умовах пандемії. Імідж сучасного педагога, 2020. № 6 (195). С. 61–64.

5. Козубовська І. В., Шикітка Г. М. До питання про взаємозв’язок адаптації і соціалізації особистості. Соціологія та соціальна робота в умовах національних та регіональних викликів : Матеріали доповідей та повідомлень міжнародної науково-практичної конференції. Ужгород : Говерла, 2019. С. 40–41.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3