АНАЛІЗ СТАНУ ТА ПЕРСПЕКТИВ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ СЬОГОДЕННЯ

Author:

Кожокар МаринаORCID,Осадець МиколаORCID,Первухіна СвітланаORCID

Abstract

У статті проаналізовано та узагальнено особливості функціонування фізичного виховання у ЗВО беручи до уваги проблеми що виникають на сьогоднішній день та набувають актуальності за умови суттєвих реформ галузі освіти. 3а вимогами, яких має дотримуватися Україна при переході до європейських стандартів освіти з’являються проблеми із модернізацією фізичного виховання в закладах вищої освіти. Проаналізовано нормативно-правову базу, що регулює процес організації фізичного виховання у ЗВО. 3а результатами досліджень, навчальна дисципліна «Фізичне виховання» має викладатися на кожному курсі, тобто набуває значення – обов’язкового предмету. Це буде прекрасним прикладом покращення стану здоров’я, надасть можливість підвищити рівень рухової активності студентської молоді, зменшити рівень захворюваності та матиме профілактичну функцію. Суттєвих змін можна буде спостерігати лише після формування у студентів ціннісного ставлення до занять із фізичної культури та спорту не лише як до вимушеного предмету, а й коли вони приділятимуть час для активності у особистий час, коли стане звичкою норми здорового способу життя; формування культури організації та проведення вільного часу, відвідування позаурочних занять та секцій із фізичної культури і спорту; дисципліна «Фізичне виховання» повинна викладатися для студентів усіх спеціальностей: як мінімум 4 години на тиждень для першокурсників, хоча б 2 години на тиждень для студентів старших курсів; постійне забезпечення сучасної матеріально-технічної бази закладу; постійне застосовування інноваційних педагогічних технологій на всіх рівнях; проведення постійного покращення професійного рівня викладачів.

Publisher

Publishing House Young Scientist

Reference30 articles.

1. Бабаджанян В., Семаль Н., Беседа Н., Фаріонов В., Курій О. Сучасний стан фізичного виховання студентів у закладах вищої освіти під час війни в Україні. Наука і техніка сьогодні. 2023. № 2(16). С. 167–176.

2. Гавришко С.Г. Сучасна система фізичного виховання у ЗВО. Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 15 : Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт) : зб. наук. праць / За ред. О. В. Тимошенка. Київ : Вид-во УДУ імені Михайла Драгоманова, 2023. Вип. 8 (168). С. 29–32.

3. Корольова Н.Ю. Педагогічні проблеми навчання студентів дисципліні «Фізичне виховання» в сучасних умовах. Науковий вісник Льотної академії. Серія: Педагогічні науки. Зб. наук. праць. 2019. № 5. С. 150–154.

4. Корягін В., Блавт О. Сучасні виклики модернізації у фізичному вихованні студентів закладів вищої освіти. Актуальні проблеми фізичного виховання різних верств населення. 2020. С. 93–97.

5. Круцевич Т., Саїнчук М., Підлетейчук Р. Причини політики девальвації фізичної підготовки в системі фізичного виховання в закладах освіти України. Спортивний вісник Придніпров’я. 2018. № 1. С. 169–174.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3