ОСОБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКОЇ БРОНЕТЕХНІКИ: ВИПРОБУВАННЯ ВІЙНОЮ

Author:

Дегтяренко Володимир

Abstract

Стаття є дослідженням, яке присвячено українській бронетехніці. Встановлено, що в сучасних військових конфліктах використання різноманітної бронетехніки відіграє важливу роль, що пояснюється новими умовами бойових дій та широким використанням оновлених та сучасних систем озброєння. Мета дослідження – проаналізувати особливості української бронетехніки, яку використовують під час військових дій, що відбуваються на території України. Методи та методики дослідження. В роботі використані наступні методи дослідження: пошуковий по наявній методичній та науковій літературі із аналізом знайденого матеріалу, систематизація, аналіз документації та результатів діяльності дослідників з проблеми проведеного дослідження. Результати. Проведено аналіз бронетехніки, яка знаходилася у строю на початок збройної агресії РФ на сході України у 2014 р. Відмічено, що після прийняття у 2015 р. концептуальних документів щодо розвитку озброєння і військової техніки вітчизняними підприємствами військово-промислового комплексу і конструкторськими бюро проведено значну роботу по розробці та модернізації різних видів бронетехніки. Встановлено, що на початок збройної агресії РФ на сході України у 2014 р., основу танкових військових частин та підрозділів складали танки Т–64, Т–80, модифіковані Т–64 «Булат» та Т–80 «Оплот», а також бронетранспортери (БТР–60, БТР–70, БТР–80), бойові машини піхоти (БМП–1, БМП–2), бойові машини десанту (БМД–1). З’ясовано, що підприємствами ВПК проведено модернізацію БТР–70 – розроблено удосконалений БТР–70Ді. Також розроблено ряд бойових машин: бойова броньована машина Дозор-Б; БТР–3 з різноманітними модифікаціями; БТР–4 «Буцефал» та вісім його модифікацій; бронетранспортер «Варта»; бронетранспортер «Отаман»; спеціалізовані броньовані автомобілі «Новатор», «Козак – 2», «КОЗАК–2M», «Барс – 8», КрАЗ-Шрек та КрАЗ-Шрек-М, КрАЗ «Спартан», КрАЗ «Кугуар». Зазначено, що перераховані автомобілі витримують кульові влучання, як у корпус, так і у лобове скло, вибух протипіхотної гранати, наїзд на міну чи СВП. Висновки. В результаті дослідження проведено комплексний аналіз особливостей української бронетехніки, яку використовують під час військових дій, що відбуваються на території України. Відзначено, що відбувається поступове оновлення існуючого парку. Перераховано основні види сучасних бронемашин. Звернуто увагу на функції захисту життя військових під час виконання бойових завдань на війні України проти східного агресора. Подальші розвідки у даному напрямку доцільно спрямувати на аналіз особливостей бронетехніки іноземного виробництва, яку використовують під час військових дій, що відбуваються на території України та її порівнянні з найкращими вітчизняними зразками.

Publisher

Publishing House Young Scientist

Subject

Microbiology

Reference37 articles.

1. Воронков С. Бронеавтомобіль «Козак – 2» взято на озброєння вітчизняного війська. URL: http://veterano.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=5733:broneavtomobil-kozak–2-vzyato-na-ozbroennya-vitchiznyanogo-vijska&catid=18&Itemid=137 (дата звернення: 14.12.2022).

2. Дачковський В., Кондратюк І. Аналіз парку військової автомобільної техніки, яка потребуватиме відновлення рухомими засобами технічного обслуговування та ремонту. Journal of Scientific Papers «Social Development and Security». 2020. Т. 10. № 6. С. 216–228.

3. Покотило О.І., Устименко О.В., Пеньковський В.І., Гаценко С.С.Перспективи переозброєння Сухопутних військ Збройних Сил України бронетранспортерами вітчизняного виробництва. Збірник наукових праць Військової академії (м. Одеса). Технічні науки. 2014. Вип. 2. С. 6–12. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/zbnpva_2014_2_3

4. Зброя Укропів: Як бронеавтомобілі «Кугуар» рятували життя українським військовим. URL: https://dnipro.depo.ua/rus/dnipro/zbroya-ukropiv-yak-broneavtomobili-kuguar-ryatuvali-zhittya–12062015095800 (дата звернення: 14.12.2022).

5. Зеленковский В.В., Каптюх А.Н., Мороз А.Ф. Требования к создаваемым образцам вооружения, военной и специальной техники. Научный вестник Вольского военного института материального обеспечения. 2018. № 4 (48). С. 47–52.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3