ВИКОРИСТАННЯ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ІНТЕЛЕКТУАЛІЗАЦІЇ ДЛЯ РОЗВИТКУ ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ УКРАЇНИ У ПІСЛЯВОЄННИЙ ПЕРІОД

Author:

Трач АндрійORCID

Abstract

Метою даної статті є вивчення поняття «інтелектуалізація» і можливостей використання глобалізаційних процесів інтелектуалізації для розвитку та нагромадження людського капіталу України у теперішній і післявоєнний період її функціонування. Під час проведення наукового дослідження використовувалися методи індуктивного та дедуктивного аналізу, аналіз підходів науковців до розуміння поняття «інтелектуалізація» та синтез проблем, з якими може стукнутися Україна при використання вказаних процесів для формування та розвитку її людського капіталу. Результати дослідження показали, що економіка України розвивається як інформаційна і в країні формується інформаційне суспільство, функціонує потужна ІТ сфера, яка об’єднує низку крупних і малих компаній з розробки різноманітних ІТ проектів, що дає їй можливість використовувати для швидшого післявоєнного відновлення людського капіталу глобалізаційні процеси інтелектуалізації. Однак, в процесі виконання цієї процедури можуть виникнути певні труднощі. Це пов’язано з тим, що, з одного боку, в Україні ще залишилось виробництво з ресурсною орієнтацією, натуральні господарства, інші рудименти індустріального періоду, а з іншого – стрімке зростання швидкості і складності науково-технічного прогресу, за яким не всі, зокрема і Україна зможуть слідувати. У статті також запропоновано заходи, реалізація яких дасть змогу нівелювати проблеми при використанні глобалізаційних процесів інтелектуалізації для післявоєнного розвитку і нагромадження людського капіталу України.

Publisher

Publishing House Young Scientist

Subject

Microbiology

Reference42 articles.

1. Грішнова О., Брінцева О. Формування людського капіталу у сфері охорони здоров’я: проблеми та напрями зменшення фіктивізації. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серiя: Економiка, 2019. Том 2. № 203. С. 11–16.

2. Садова У.Я., Степура Т.М. Якість людського потенціалу в методологічних вимірах енергетичної парадигми. Регіональна економіка. 2017. № 1(83). С. 90–97.

3. Кузьмін О Є. Оцінка рівня розвитку людського капіталу України в умовах глобалізації. Економiка та держава. 2018. № 4. С. 7‒11.

4. Стефанишин О.В., Лисяк Л.В., Качула С.В. Пріоритетні напрями фінансування людського потенціалу у процесі модернізації економіки України. Ефективна економіка. 2020. № 9. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=8187 (дата звернення: 30.10.2022)

5. Balcerzak Adam P. Multiple-criteria Evaluation of Quality of Human Capital in the European Union Countries. Economics and Sociology. 2016. Vol. 9, No 2. P. 11–26. URL: https://www.researchgate.net/publication/306018935 (дата звернення: 08.12.2022).

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3