СУЧАСНИЙ НІМЕЦЬКОМОВНИЙ МЕДІА-ДИСКУРС ТА ПЕРЕКЛАДАЦЬКА ПРОБЛЕМАТИКА ЙОГО КОНЦЕПТІВ

Author:

Беззубова Олена,Рибачок Катерина

Abstract

Розвиток сучасного суспільства неможливий без мас-медіа, оскільки саме за допомогою їх здійснюються не лише передача та розповсюдження інформації (вербальної, візуальної тощо), а й реалізується функції формування громадської думки. Звичайно, реалії сучасного життя і постійно змінні суспільні тенденції спонукають переглядати та переосмислювати звичні соціальні та мовні формати й форми. Не є винятком і медіа-дискурс. Дійсно, спектр медіапрактик суттєво розширився останнім часом. Це пов'язано з появою інтернету та соціальних мереж. Стаття присвячена розгляду та аналізу медіа-дискурсу з позиції сучасної перекладацької парадигми. Як один із підтипів дискурсу, медіа-дискурс німецьких ЗМІ, як складний феномен, широко задіяний у сучасному соціумі. Німецький медіадискурс втілюється в медіасфері за допомогою різних засобів масової інформації, у тому числі за допомогою різних наукових, науково-популярних та інформаційно-аналітичних журналів, Інтернет-ресурсів, а також за допомогою спеціалізованої журнальної преси, адресованої окремим групам населення. Цей дискурс лінгвістично наповнений та відображає безліч концептів. Медіа-дискурс, як ніякий інший тип спілкування й дискурсу, постійно модифікується та трансформується, підлаштовуючись під умови світу, які нескінченно змінюються, оскільки його основне завдання і полягає в тому, щоб негайно реагувати на соціальні зміни та тенденції та миттєво відображати (транслювати та пояснювати) їх. Перебудова комунікативних систем сучасного інформаційного суспільства, бурхливий розвиток глобальної мережі та комп'ютерних технологій, медіаконвергенція, що зумовила технологічну та культурну інтеграцію комунікаційних та інформаційних технологій (старих та нових медіа), що спричинило перерозподіл ролей традиційних ЗМІ, призвели до якісної зміни властивостей медійного дискурсу та розширення лінгвістичних аналізів концептів у ньому.

Publisher

Publishing House Young Scientist

Subject

Microbiology

Reference28 articles.

1. Кузьменко О.Ю. Специфіка конструювання масмедійного дискурсу засобами масової інформації. Наукові записки. Серія: Філологічні науки (мовознавство). Кіровоград : збірник наукових праць / за ред. Лисенко М.Ф., 2015. Випуск 138. С. 185–189.

2. Нікішина Т.І. Проблема методів дослідження лінгвокультурного концепту // Наукові записки. Серія: філологічні науки: мовознавство: у 2-х ч. Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2012. Вип. 104 (2). С. 255–259.

3. Яцимірська М.Г. Культура фахової мови журналіста. Львів, 2004. 332 с.

4. Charaudeau P. Des catégories pour l’humour? Questions de communication. Vol. 10. Nancy: Presses Universitaires de Nancy, 2006. P. 19–41.

5. Deutsche Außenministerin nennt Putins Krieg «Urverbrechen». Deutsche Welle. URL: https://www.dw.com/de/deutsche-außenministerin-nennt-putins-krieg-urverbrechen/a-66259033

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3