Abstract
У статті розглянуто питання щодо виборчого законодавства та його особливостей у час дії воєнного стану (на прикладі українського законодавства). Досліджено та запропоновано класифікацію причин відмови демократичних держав від проведення виборів у час війни. Зокрема, виділено такі причини як електоральні, економічні, безпекові, політичні тощо. Детально проаналізовано такий принцип демократичної держави як змінність влади, а також його альтернативи у воєнний час. Однією з альтернатив цьому принципу є ротація кадрів на нижніх щаблях влади. Проте, як показано в статті, така альтернатива не може повністю забезпечити змінність влади на довгих проміжках часу. У питанні проведення виборів держави керуються принципом, закріпленим в кримінальному законодавстві, це є принцип крайньої необхідності, тобто держава і суспільство при відмові від виборів зважають на завдану і відвернуту таким рішенням шкоду та їхнє співвідношення. Також у статті розглянуто концепцію Military democracy, тобто мілітаризованою або мілітарної демократії, тобто держави з демократичним устроєм, що функціонує в умовах війни. Також проаналізовано історичний досвід демократичних країн, що брали участь у Другій світовій війні (США та Велика Британія). Особливо цікавим у цьому контексті став випадок проведення президентських виборів у США в 1944 році, в одну з найактивніших фаз Другої світової війни.
Publisher
Publishing House Young Scientist
Reference34 articles.
1. Baines, Malcolm (1995), "The liberal Party and 1945 general election", Contemporary Record, 9 (1): 48–61.
2. Briggs, Philip J. "General MacArthur and the Presidential Election of 1944." Presidential Studies Quarterly (1992): 31–46.
3. Dallek, Robert (1995). Franklin D. Roosevelt and American Foreign Policy, 1932–1945. Oxford University.
4. Dean, Peter J. McArthur's Coalition: US and Australian operations in the Southwest Pacific Area, 1942–1945 (University Press of Kansas, 2018).
5. Dunn John, Democracy: the unfinished journey 508 BC – 1993 AD, Oxford University Press, 1994.