ПРОБЛЕМИ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ЗЕМЕЛЬ В УКРАЇНІ

Author:

Булакевич Сергій,Качановський Олег,Русіна Неля

Abstract

У статті проведено аналіз проблеми інформаційного забезпечення системи моніторингу земель в Україні та законодавства щодо моніторингу використання та охорони земель. Виявлено проблему недостатньої інформації про кількісний та якісний стан земельних ресурсів. Запропоновано розширення видів аналітичних робіт та перехід на європейські стандарти якості, що дозволить органам управління земельними ресурсами встановлювати відповідні вимоги щодо використання та охорони земель, а також вимагати усунення правопорушень. Розглянуто напрями удосконалення процедури моніторингу земель шляхом максимального використання існуючого потенціалу та поетапного удосконалення забезпечення системи моніторингу. Передбачено розроблення та впровадження комплексу механізмів для узгодження взаємодії між всіма суб’єктами проведення моніторингу з використанням єдиних методів і технологій під час планування, організації та проведення спостережень. Це сприятиме оперативному реагуванню місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на надзвичайні ситуації та належному контролю за ліквідацією наслідків погіршення стану земель. Запропоновано основні напрямки розвитку системи моніторингу земель: поліпшення організаційно-правового забезпечення моніторингу; створення єдиної системи моніторингу земель; оптимізацію методики проведення моніторингу земель та встановлення стандартів і нормативів; зміцнення координації діяльності між суб’єктами моніторингу та управління даними в рамках державної системи моніторингу земель в Україні.

Publisher

Publishing House Young Scientist

Subject

Microbiology

Reference32 articles.

1. Третяк В., Скляр Ю., Капінос Н., Капинос Н. Розвиток системи земельного моніторингу в Україні / Використання й охорона земельних ресурсів: актуальні питання науки та практики : матеріали Всукр. наук.-практ. інтернет-конференції. 2022. С. 103–106.

2. Тихенко О.В. Проблеми ведення обліку якості земель у системі державного земельного кадастру України. Землеустрій, кадастр і моніторинг земель. 2016. № 3. С. 34–39.

3. Третяк А.М., Третяк В.М. Тенденції розвитку земельного устрою в Україні. Землеустрій, кадастр і моніторинг земель. 2017. № 1. С. 4–12.

4. Bulakevych S. Geoinformation modeling of landscape elements in land management projects / Формування сталого землекористування: проблеми та перспективи : матеріали III Між. наук.-практ. конференції. 2022. С. 152–155.

5. Bulakevych S., Rusina N. Use of geographic information tehnologies and global positioning systems for creating agrochemical passports for agricultural soils / Формування сталого землекористування: проблеми та перспективи : матеріали II Між. наук.-практ. конференції. 2021. С. 99–102.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3