АПК У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ ЯК ОСНОВА СТАЛОГО РОЗВИТКУ

Author:

Олійник ТетянаORCID,Жураковська АннаORCID

Abstract

Стаття присвячена дослідженню впливу аграрного сектору економіки на формування продовольчої безпеки країни. У контексті глобалізації світової економіки питання забезпечення продовольчої безпеки стає особливо актуальним. Ця проблема безпосередньо пов'язана не тільки з рівнем життя населення, а й з конкурентоспроможністю національної економіки. Для досягнення продовольчої безпеки держави важлива взаємодія всіх параметрів розвитку внутрішніх суб'єктів аграрного сектору з економічними, соціальними та екологічними аспектами. Ці фактори забезпечують безпеку на основі принципів самодостатності, мультифункціональності, соціальної справедливості, незалежності, стабільності, збалансованості та раціональності. Вказується, що в Україні сучасний стан продовольчої безпеки ускладнений військовим конфліктом, викликаним агресією рф. Також висвітлюються особливості відновлення звільнених територій від російських окупантів та розвитку сільських територій у післявоєнний час. Розглядаються умови адаптації аграрного сектору економіки до нових викликів та вдосконалення аграрної політики держави.

Publisher

Publishing House Young Scientist

Reference22 articles.

1. Лазарєва О.В. Роль аграрного сектора економіки у формуванні продовольчої безпеки. Глобальні та національні проблеми економіки. 2015. Вип. 4. С. 722–727.

2. Андрощук І.О., Рябоволик Т.Ф., Рябоволик Ю.В. Роль аграрного сектору економіки в забезпеченні продовольчої безпеки України та світу. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Міжнародні економічні відносини та світове господарство. 2022. Вип. 45. С. 10–14.

3. Офіційний сайт Державної служби статистики України. URL: https://www.ukrstat.gov.ua/

4. Гончарук І.В., Томашук І.В. Формування стратегії економічного розвитку сільськогосподарського підприємства для підвищення його конкурентоспроможності. Економіка, фінанси, менеджмент: актуальні питання науки і практики. 2022. № 4 (62). С. 7–24.

5. Іванов Р.В., Катан В.О., Гуртовий Ю.В. Оцінка впливу стану сільського господарства на економічну безпеку країни. Підприємництво: сучасні виклики, тренди та трансформації : моногр. за заг. ред. д-ра екон. наук, проф. Т. Гринько. Дніпро : Видавець Біла К.О., 2023. С. 187–201.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3