Abstract
Дослідження присвячено професійній мотивації (відображає мотиваційний компонент готовності здобувачів вищої медичної освіти до використання цифрових технологій у професійній діяльності) майбутніх лікарів у контексті їх навчання в закладах вищої медичної освіти в умовах сучасних викликів українського суспільства. Нашою метою було з’ясувати динаміку рівнів професійної мотивації майбутніх лікарів, котрі набувають інформаційно-технологічну компетентність у рамках навчання дисциплінам «Медична інформатика» і «Сучасні інформаційні технології в медицині» під час війни в Україні, а також дослідити, як вона розвивається в таких умовах. Анкета для опитування складалася з 32 запитань, розподілених за чотирма групами професійно зорієнтованих мотивів (безпосередні, опосередковані, внутрішні, зовнішні). Анкетним опитуванням були охоплені 380 майбутніх фахівці. Усі респонденти навчалися за спеціальністю 222 «Медицина» на медичному факультеті Івано-Франківського національного медичного університету. Результати цього дослідження ми оцінювали за визначеним алгоритмом і використовували такі методи, як аналіз, синтез, порівняння, конкретизація, систематизація, узагальнення, а також методи математичної статистики. Встановлено, що за умови формування інформаційно-технологічної компетентності під час війни в Україні спостерігається позитивна динаміка рівнів професійної мотивації та її якості як мотиваційного компонента готовності майбутніх лікарів до використання цифрових технологій у професійній діяльності. З’ясовано, що в екстремальних умовах сьогодення української держави майбутні лікарі як суб’єкти професійної діяльності, котрі використовують цифрові технології в межах інформаційно-технологічної компетентності, яка сформувалася в процесі навчання дисциплінам «Медична інформатика» і «Сучасні інформаційні технології в медицині», змінили пріоритети професійної мотивації, якість рівнів якої покращилася.
Publisher
Publishing House Young Scientist
Reference44 articles.
1. Подшивайлов Ф. М., Сергєєнкова О. П. Мотиваційна сфера особистості: діагностично-розвивальний путівник. Методичні рекомендації. Київ : Інститут обдарованої дитини, 2015. 55 с.
2. Бурмас Н. І., Бойко Л. А., Бекус І. Р. Дослідження навчальної мотивації у студентів першого курсу Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського. Медична освіта. 2016. № 4. С. 31–33. DOI: https://doi.org/10.11603/me.2414-5998.2016.4.7307
3. Герасимчук М. Р. Місце мотивації у процесі навчання в особово-професійному розвитку майбутніх лікарів. Tаврический медико-биологический вестник. 2013. Т. 16. № 1. Ч. 3 (61). С. 62–64.
4. Захаров С. В., Русакова О. О., Смольянова О. В. Мотиваційно-емоційні аспекти вибору професії лікаря вступниками медичного закладу вищої освіти. Медична освіта. 2023. № 1. С. 35–41. DOI: https://doi.org/10.11603/m.2414-5998.2023.1.13564
5. Особливості мотиваційної діяльності медичних працівників охорони здоров’я, шляхи оптимізації / В. В. Чорна та ін. Вінниця : ТВОРИ, 2022. 44 с.