Abstract
У статті описано дослідження, результатом якого стала методика діагностики самоцінності. Стисло розглянуто підходи до розуміння самоцінності А. Адлера, Е. Берна, Т. Е. Харріса, В. Сатір, А. Ленгле, Л. Бурбо, Л. Просандєєвої та існуючі методики й шкали, спрямовані на вимірювання різних аспектів самоцінності, обґрунтовано необхідність створення специфічної для самоцінності методики вимірювання. Представлено результати експлуаторного факторного аналізу, обґрунтування надійності та валідності створених шкал, докладно проаналізовано кореляції між отриманими шкалами та методиками, включеними в дослідження для підтвердження їх критеріальної валідності. Зроблено висновок про придатність створеної методики для оцінки складових самоцінності та їх порушення, а також про автономність конструктів «Самоцінність» та «Самоприйняття».
Publisher
Publishing House Young Scientist
Reference40 articles.
1. Агаєв Н. А., Кокун О. М., Пішко І. О. та ін. Збірник методик для діагностики негативних психічних станів військовослужбовців: Методичний посібник. Київ, 2016. 234 с.
2. Березюк О. Р., Фільц О. О., Грабчак В. І., Сірко Р. І. Опитувальник порівняльного індексу почуття неповноцінності: переклад, валідизація та досвід використання в Україні. Вісник Вінницького національного медичного університету. 2022. Т. 26, № 4. С. 633–636. DOI: https://doi.org/10.31393/reports-vnmedical-2022-26(4)-20
3. Бурбо Л. П’ять травм і масок, які заважають бути собою. Київ : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. 256 с.
4. Гуменюк О. Є. Психологія Я-концепції : Навчальний посібник. Тернопіль : Економічна думка, 2004. 310 с.
5. Данилевич М. В. Теоретичні і методичні засади професійної підготовки майбутніх фахівців з фізичного виховання та спорту до рекреаційно-оздоровчої діяльності: дис … доктора пед. наук: 13.00.04. Львів, 2018. 301 с.