Abstract
Дослідження присвячено вольовим якостям (відображають вольовий компонент готовності здобувачів вищої медичної освіти до використання цифрових технологій у професійній діяльності) майбутніх лікарів-стоматологів у контексті їх навчання в закладах вищої медичної освіти в умовах сучасних викликів українського суспільства. Метою було з’ясувати динаміку рівнів вольових якостей майбутніх фахівців, котрі набувають інформаційно-технологічну компетентність, вивчаючи дисципліни «Медична інформатика» і «Інформаційні технології в стоматології» в час воєнної доби, а також дослідити, як вона розвивається в таких умовах. Анкета для опитування складалася з 20 запитань. Анкетне опитування охопило 98 майбутніх лікарів-стоматологів. Усі респонденти навчалися за спеціальністю 221 «Стоматологія» на стоматологічному факультеті Івано-Франківського національного медичного університету. Результати цього дослідження були оцінені за визначеним алгоритмом з використанням таких методів як аналіз, синтез, порівняння, конкретизація, систематизація, узагальнення, а також методів математичної статистики. Встановлено, що, формуючи інформаційно-технологічну компетентність в умовах сучасних викликів в Україні, майбутні фахівці набувають готовність до використання цифрових технологій у професійній діяльності в рамах її вольового компонента за позитивної динаміки рівнів вольових якостей. З’ясовано, що майбутні лікарі-стоматологи як суб’єкти професійної діяльності, котрі використовують цифрові технології в рамах ІТ-компетентності, в процесі навчання дисциплінам «Медична інформатика» і «Інформаційні технології в стоматології» в умовах повномасштабної війни змінили пріоритети вияву вольових якостей.
Publisher
Publishing House Young Scientist
Reference34 articles.
1. Добровольська А. М. Формування ІТ-компетентності майбутніх фахівців як педагогічна проблема. Фізико-математична освіта. 2017. Вип. 3. С. 45–56.
2. Добровольська А. Розвиток вольових якостей майбутніх лікарів і провізорів у процесі формування ІТ-компетентності. Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології. 2016. № 10. С. 24–44.
3. Добровольська А. М. Теоретичні і методичні засади підготовки майбутніх фахівців системи охорони здоров’я до застосування цифрових технологій у професійній діяльності (дис. … доктора пед. наук). ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Івано-Франківськ, Україна. 2021. С. 397–402, 615–623.
4. Balendr А., Komarnytska О. Development of emotional and volitional resilience of future officers of defense and security sector of ukraine during professional training. Educological discourse. 2023. No. 2(41). Р. 127–140.
5. Burkalo N. Psychological features of emotional intelligence. Psychological Journal. 2019. Vol. 5, No. 7. P. 34–49.