МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКА ЖИВУЧОСТІ АВТОМОБІЛЬНОЇ ТЕХНІКИ ПРИ ВЕДЕННІ БОЙОВИХ ДІЙ

Author:

Купін СергійORCID

Abstract

На сьогодні, в умовах збройної агресії російської федерації проти Незалежної України тема живучості техніки при веденні бойових дій в різноманітних умовах є вкрай актуальною. В даній статті розглядається сутність загальної категорії «живучість», її роль серед категорій військового мистецтва, аналіз і розрахунки показників живучості автомобільної техніки. Запропоновано оцінювати живучість машин комплексним показником: узагальненим коефіцієнтом стійкості. Визначення сутності та змісту категорії «живучість автомобільної техніки», її місця і ролі серед інших категорій військового мистецтва, вироблення єдиного розуміння в цих питаннях відповідають інтересам як подальшого розвитку військової науки, так і вирішенню практичних завдань, що стоять перед Збройними Силами України, Національною гвардією України, правоохоронними органами та іншими військовими формуваннями держави. Математична модель визначення показника живучості автомобільної техніки при веденні бойових дій дозволяє визначити стан живучості автомобільної техніки військової частини (підрозділу), як однієї з складових боєздатності машин. Вивчення проблем стійкості та довговічності як одних з бойових якостей автомобільної техніки, виявлення її взаємозв’язків і взаємозалежностей з іншими якостями дозволяє створити математичний апарат її оцінки і прогнозування. Це дасть можливість вирішити одну з актуальних задач – побудови математичної моделі майбутнього бою (операції), яка буде максимально наближена до реального бою та застосовуватися командирами в їх роботі з управління військами і дозволить зберегти життя особового складу.

Publisher

Publishing House Young Scientist

Reference20 articles.

1. Чабаненко П.П. Закономірності та особливості оцінювання ефективності систем у бойових діях за ймовірнісними моделями. Наука і оборона. 2016. Вип. 4. С. 16–22.

2. Чепков І.Б., Борохвостов І.В., Борохвостов В.К., Русевич А.О. Проблеми технічного оснащення Збройних Сил України та шляхи їх розв’язання в сучасних умовах. Наука і оборона. 2014. № 3. С. 43–50.

3. Кужелович В.І., Мельніков С.М. Методика визначення ефективності системи відновлення автобронетанкової техніки угруповань військ (сил) збройних сил України. Вчені записки ТНУ імені В.І. Вернадського. Серія: Технічні науки. 2021. Том 32 (71), № 4. С. 241–246.

4. Сівак В.А., Ляшенко В.А., Зозуля В.М., Гайдак І.Г. Метод швидкого відновлення зразків озброєння та автомобільної техніки прикордонних підрозділів швидкого реагування за критерієм забезпечення їх живучості. Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки. 2022. Вип. 3(13). С. 104–109.

5. Харченко В.С., Батуков А.П., Лисенко І.В. Теорія надійності та живучості елементів і систем літальних комплексів. Харків : ХВУ, 1997. 403 с.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3