МИТНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЛОГІСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ В УМОВАХ ЦИФРОВІЗАЦІЇ

Author:

Резнік НадіяORCID,Вербівський Станіслав

Abstract

У роботі розглядається актуальність застосування сучасних інформаційних технологій та інтелектуальних систем управління у митній діяльності. Наведено позитивні та негативні тенденції цифровізації логістичних процесів. Представлено актуальні напрями впровадження інновацій у митному регулюванні, а саме: затвердження та впровадження систем електронного документообігу; використання цифрового підпису; вдосконалення систем управління ризиками; впровадження електронного митного декларування з переходом до використання хмарних технологій; використання інноваційних способів отримання та обробки митної інформації; впровадження систем, що дозволяють отримувати всі необхідні дозвільні документи в електронному вигляді та створення цифрових платформ, що забезпечують концепцію безперервного торговельного процесу. Запропоновано алгоритм автоматизації в митному регулюванні. Досліджено рівень використання сучасних технологій та систем у митних процесах України та визначено, що на українській митниці функціонує сучасна автоматизована система аналізу та управління ризиками, впроваджено відеофіксацію на митному контролі, використовується фотофіксація при митних перевірках, проводиться автоматичний розподіл митних декларацій. Визначено, що подальше реформування електронної митниці в Україні має супроводжуватись впровадженням повного електронного оформлення та автоматизації всіх процесів; посиленням системи для відстеження вантажів на всіх етапах; вдосконалення митної системи в Україні відносно загальноєвропейської NCTS; налагодженням інтеграції баз даних для контролю та боротьби з контрабандою; удосконаленням систем управління з метою боротьби відносно ухилення від сплати мита; гармонізацією документів електронної митниці з вимогами ЄС та введення Єдиного уніфікованого документу (SAD). Відзначено, що важливим напрямом реформування української митниці в умовах цифрової трансформації постає покращення регіонального співробітництва.

Publisher

Publishing House Young Scientist

Subject

Microbiology

Reference20 articles.

1. Шостак Л. Перспективи цифровізації в логістиці. Інноваційний розвиток та безпека підприємств в умовах неоіндустріального суспільства. 2020. С. 748–749.

2. Шкригун Ю. О. Теоретичні підходи до визначення поняття «цифрова логістика». Економічний вісник Донбасу. 2021. № 3 (65). С. 137–146.

3. Alicke, K., Rexhausen, D., & Seyfert, A. (2017) Supply Chain 4.0 in consumer goods. Operationsas a competitive advantage in a disruptiv environment. McKinsey & Company, P. 41–51.

4. Pysarkova V. «Features of cluster functioning in the transport area». The 12 th International scientific and practical conference «Impact of modernity on science and practice»(13-14 April, 2020). Edmonton, Canada 2020.

5. Мацедонська Н., Коваленко В., Штефан Л. Модернізація митної діяльності з використанням інформаційних технологій. Економіка та суспільство. 2021. № 27.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3