Abstract
Мета. Вивчити збереженість коренеплодів редиски Червоний велетень з використанням при її зберіганні різних видів спожиткової тари.
Методика. При дослідженнях були використані діючі державні методики, зокрема, закладання дослідних партій на зберігання та облік збереженості проводили відповідно з «Методическими указаниями по проведению научно–исследовательских работ по хранению овощей» та «Методическим рекомендациям по хранению плодов, овощей и винограда».
Зберігання коренеплодів проводилося з використанням наступних видів спожиткової тари: пакету із поліетиленової плівки товщиною 40 мкм; лотку ПЕТ; пакету поліетиленового з герметичними защіпками з товщиною плівки 30 мкм; лотку із пінополістиролу, закритого харчовою плівкою; картонної коробки.
Результати. Встановлено, що поліетиленова спожиткова тара дозволяє зберігати редиску сорту Червоний велетень до шести місяців із незначною різницею у збереженості коренеплодів між варіантами досліду. Вихід товарної продукції після шести місяців зберігання був в межах 88,9 - 90,5 %. Встановлено, що найбільш висока збереженість редиски сорту Червоний велетень досягалася при зберіганні коренеплодів у поліетиленових пакетах із герметичними защіпками з товщиною плівки 30 мкм. Середні загальні втрати за шість місяців зберігання редиски Червоний велетень становили 9,5 %, з яких на долю природних втрат припадає,8,3%, в тому числі на втрати маси за рахунок сухих речовин (в складі яких переважну кількість займає цукор) припадало всього лише 13,12 % і 86,88 % - втрати маси за рахунок дихання і випарування міжклітинної вільної води. Встановлено, що картонні коробки малопридатні для тривалого зберігання редиски. Коренеплоди в цьому виді спожиткової тари зберігалася 134 дні, за 4 місяці зберігання вихід товарної продукції становив 88%. Доля природних втрат - 10,4%, при цьому втрати маси за рахунок витрати сухих речовин становили 25,94 % .
Практична значимість. Запропоновані нами варіанти поліетиленової спожиткової тари можуть бути використані для тривалого зберігання редиски, що вирішує проблему цілорічного споживання населенням цього коренеплоду.
Publisher
Lutsknational Technical University