Abstract
Зростання рівня споживання низькокалорійних харчових продуктів вимагає створення нових продуктів спеціального призначення та застосування нових інгредієнтів, які мають високу термостабільну і структуроутворювальну здатність. В свою чергу, це сприяє розвитку напряму виробництва модифікованих видів крохмалю і серед них не останнє місце посідають набухаючі види, що пов´язано із здатністю такого крохмалю набухати у воді за невисоких температур. Властивості отриманих видів модифікованого крохмалю залежать від умов в яких отримані, оскільки є складовими харчового продукту, що формують перш за все смакові якості продукту. Отже, важливим напрямом виробництва набухаючого крохмалю за удосконаленою нами технологією є вивчення його властивостей для подальшого застосування у виробництві харчових продуктів. Методика досліджень. Використовували зразки набухаючого крохмалю, що отримані шляхом: приготування крохмальних суспензій різної концентрації 25, 30, 35 і 40%, висушених в умовах двостадійного конвективного сушіння, подрібнені та просіяні. Результати досліджень. Відмічено, що отримані зразки набухаючого крохмалю мають білий колір без сторонніх домішок, з масовою часткою води близько 9%, показниками ступеня набухання більше 15 см3/г і розчинності більше 58%. Порівнявши значення піків хроматограм, відмічено, що вміст глюкози в зразку набухаючого крохмалю становить 0,204 мг/мл, а вміст декстринів і мальтози становить 42,66 мг/мл. За вивчення термостабільної здатності зразки набухаючого крохмалю отримані з 25 і 30% крохмальних суспензій мають чітку структуру частки з пористою поверхною, що також показує наявність сорбційної здатності. Виготовлений зразок з 35% крохмальної суспензії має вже менш чітку структуру частки, що показує початок руйнування, в той же час, як набухаючий крохмаль з крохмальної суспензії концентрацією 40% показує не стабільність структури і здатність до руйнування. Висновки. Обгрунтовано, що концентрація крохмальної суспензії, з якої отримують набухаючий крохмаль, має вплив на його термостабільну здатність. Показано, що зразок набухаючого крохмалю отриманийз 40% крохмальної суспензії має низьку термостабільність і струткуроутворюючу здатність, що є не бажаним для технологічних процесів у виробництві харчових продуктів. Встановлено, що набухаючий крохмаль містить глюкозу в кількості 0,204 мг/мл. Показано, що проведення фізичної модифікації покращує показник сорбційної ємності набухаючого крохмалю, що отриманий з крохмальної суспензії концентрацією 35% становить 105,92 мг/г і для 40% - 171,59 мг/г.
Publisher
Publishing House of National Academy Agrarian Sciences of Ukraine
Subject
Applied Mathematics,General Mathematics
Reference8 articles.
1. PЎPЅC”P¶PieC–PЅ P®. P¤., PџC”C‚CЂPѕPIP° P–. Pћ. (2007). PўPµPiP»PѕPѕP±PјC–PЅPЅC– PiCЂPѕC†PµCЃPyo PiC–Pg C‡P°CЃ PѕPgPµCЂP¶P°PЅPЅCЏ PieP°CЂPѕC‚PyoPЅPѕPIPјC–CЃPЅPyoC… PiPѕCЂPѕC€PieC–PI. Pљ.: PђPieP°PgPµPјPiPµCЂC–PѕPgPyoPieP°. 160 CЃ.
2. P‘CѓC…PieP°P»Pѕ PЎ. P†. (2019). PњPѕP¶P»PyoPIPѕCЃC‚C– CЂPѕP·PIPyoC‚PieCѓ C‚PµC…PЅPѕP»PѕPiC–C— PјPѕPgPyoC„C–PiePѕPIP°PЅPyoC… PieCЂPѕC…PјP°P»C–PI. P’C–CЃPЅPyoPie PќP°C†C–PѕPЅP°P»CЊPЅPѕPiPѕ PўPµC…PЅC–C‡PЅPѕPiPѕ PЈPЅC–PIPµCЂCЃPyoC‚PµC‚Cѓ B«PGPџP†B». PЎPµCЂC–CЏ: P†PЅPЅPѕPIP°C†C–P№PЅC– PgPѕCЃP»C–PgP¶PµPЅPЅCЏ Cѓ PЅP°CѓPiePѕPIPyoC… CЂPѕP±PѕC‚P°C… CЃC‚CѓPgPµPЅC‚C–PI. b„–21 (1346). PЎ. 84-92.
3. Bashir K, Aggarwal M. (2019). Physicochemical, structural and functional properties of native and irradiated starch: a review. Feb; 56(2). P. 513-523.
4. P“CЂP°P±PѕPICЃCЊPieP° Pћ. P’., PџP°CЂPЅCЏPiePѕPI Pћ. PЎ., PњPyoC…P°P№P»PyoPie P’. Pђ. P”PѕCЃP»C–PgP¶PµPЅPЅCЏ CЃC‚P°PЅCѓ PIPѕPgPyo PI PieCЂPѕC…PјP°P»CЊPЅPyoC… CЃCѓCЃPiPµPЅP·C–CЏC… C‚P° PieP»PµP№CЃC‚PµCЂP°C…. PќP°CѓPiePѕPIC– PiCЂP°C†C–. 2011. P’PyoPi. 40. Pў.2. CЃ. 76-79.
5. Timgren A., Rayner M., Dejmek P., Marku D., Sjoo M. Emulsion stabilizing capacity of starch granules modified by heat treatment or octenyl succinic anhydride. Food Science &Nutrition. 2003. p. 157-171.