СТІЙКІСТЬ ПРОДОВОЛЬЧОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПОСИЛЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ТУРБУЛЕНТНОСТІ

Author:

Шуст ОленаORCID,Варченко ОльгаORCID,Крисанов ДмитроORCID

Abstract

Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методологічних і прикладних аспектів виявлення наслідків розвитку продовольчого комплексу України в умовах посилення турбулентності. Мета  узагальнити особливості функціонування продовольчого комплексу в умовах періодичного виникнення аграрних криз та інтенсифікації турбулентності, обґрунтувати теоретико-методологічні засади й розробити рекомендації практичного змісту, спрямовані на зміцнення його стійкості. Методи. Основою проведених досліджень були загальнонаукові та спеціальні методи: абстрактної логіки, ретроспективного аналізу та порівняння – для формування понятійно-категоріального апарату дослідження, вивчення турбулентних явищ і процесів і наслідків впливу аграрних криз на розвиток первинного виробництва і харчової індустрії; системного аналізу і критеризації, структуризації та ідентифікації – для розробки архітектоніки та періодизації трансформаційних перетворень, що відбувалися у продовольчому комплексі під впливом аграрних криз; формалізації, аналізу і синтезу – для оцінки різних змін у складових структурного утворення та їх впливу на функціонування продовольчого комплексу в умовах інтенсифікації турбулентності; систематизації підходів до оцінки зрушень у продовольчому комплексі після виходу аграрного сектору із трансформаційного спаду та ін. Результати дослідження. Розкрито особливості розвитку сільського господарства і харчової індустрії після виходу із трансформаційного спаду, виявлено специфіку їх функціонування у кризові роки та міжкризові періоди. Систематизовано проблеми і прорахунки, які гальмують розвиток продовольчого комплексу та знижують його стійкість. Обґрунтовано практичні заходи, реалізація яких спрямована на зміцнення стійкості продовольчого комплексу в умовах інтенсифікації турбулентності. Сфера застосування результатів дослідження. Результати досліджень мають теоретико-методологічні засади розвитку галузей продовольчого комплексу після проходження «дна» трансформаційного спаду, у кризові роки та міжкризові періоди, які розширюють знання щодо обставин і процесів функціонування аграрного сектору в умовах інтенсифікації турбулентності. Одержані результати можуть бути використані як для поглиблення теоретичних досліджень стійкості продовольчого комплексу, так і в практичному плані щодо напрямів і заходів законодавчо-нормативного, інвестиційного й економічного характеру з метою посилення внутрішніх міжгалузевих зв’язків та підвищення «порога міцності» стосовно зовнішніх загроз.

Publisher

Publishing House of National Academy Agrarian Sciences of Ukraine

Subject

Applied Mathematics,General Mathematics

Reference28 articles.

1. PЎPyoC‡PµPICЃCЊPiePyoP№ Pњ. Pџ., PљPѕPIP°P»PµPЅPiePѕ Pћ. P’., PљCѓC†CЊ Pћ. P†. PњPµC…P°PЅC–P·PјPyo P·P°P±PµP·PiPµC‡PµPЅPЅCЏ CЂPµP°P»C–P·P°C†C–C— CЃC‚CЂP°C‚PµPiC–C‡PЅPѕPiPѕ PiPѕC‚PµPЅC†C–P°P»Cѓ PiCЂPѕPgPѕPIPѕP»CЊC‡PyoC… CЃPyoCЃC‚PµPј. PџCЂPѕPgPѕPIPѕP»CЊC‡C– CЂPµCЃCѓCЂCЃPyo. 2020. b„–14. PЎ.7-19. https://doi.org/10.31073/foodresources2020-14-01.

2. PЎPyoC‡PµPICЃCЊPiePyoP№ Pњ. Pџ. PGP°CЂC‡PѕPIP° PiCЂPѕPјPyoCЃP»PѕPIC–CЃC‚CЊ CЏPie PѕCЃPЅPѕPIP° PiCЂPѕPgPѕPIPѕP»CЊC‡PѕC— P±PµP·PiPµPiePyo C‚P° CЂPѕP·PIPyoC‚PieCѓ PgPµCЂP¶P°PIPyo. PљPyoC—PI: PђPiCЂP°CЂPЅP° PЅP°CѓPieP°, 2019. 388 CЃ.

3. PЎPyoC‡PµPICЃCЊPiePyoP№, Pњ. Pџ., P®P·PµC„PѕPIPyoC‡, Pђ. P•. P PѕP·PIPyoC‚PѕPie C…P°CЂC‡PѕPIPѕC— PiCЂPѕPјPyoCЃP»PѕPIPѕCЃC‚C–: P°PieC†PµPЅC‚Pyo PgPµCЂP¶P°PIPЅPѕC— PiPѕP»C–C‚PyoPiePyo. P•PiePѕPЅPѕPјC–PieP° PђPџPљ. 2014. b„–7. PЎ. 46-52.

4. PЎPyoC‡PµPICЃCЊPiePyoP№ Pњ. Pџ. P”PµP№PЅPµPiePѕ P›. P’. PћCЂPiP°PЅC–P·P°C†C–P№PЅPѕ-PµPiePѕPЅPѕPјC–C‡PЅP° CЃCѓC‚PЅC–CЃC‚CЊ PieP°C‚PµPiPѕCЂC–C— "PџCЂPѕPgPѕPIPѕP»CЊC‡P° CЃPyoCЃC‚PµPјP°". PџCЂPѕPgPѕPIPѕP»CЊC‡C– CЂPµCЃCѓCЂCЃPyo. 2015. b„– 3. PЎ. 4bЂ“9.

5. P PѕP·PIPyoC‚PѕPie PiCЂPѕPјPyoCЃP»PѕPIPѕCЃC‚C– PgP»CЏ P·P°P±PµP·PiPµC‡PµPЅPЅCЏ P·CЂPѕCЃC‚P°PЅPЅCЏ C‚P° PѕPЅPѕPIP»PµPЅPЅCЏ CѓPieCЂP°C—PЅCЃCЊPiePѕC— PµPiePѕPЅPѕPјC–PiePyo: PЅP°CѓPiePѕPIPѕ-P°PЅP°P»C–C‚PyoC‡PЅP° PgPѕPiPѕPIC–PgCЊ / P·P° CЂPµPg. Pg-CЂP° PµPiePѕPЅ. PЅP°CѓPie P›. P’. P”PµP№PЅPµPiePѕ; PќPђPќ PЈPieCЂP°C—PЅPyo, P”PЈ B«P†PЅ-C‚ PµPiePѕPЅ. C‚P° PiCЂPѕPiPЅPѕP·CѓPI. PќPђPќ PЈPieCЂP°C—PЅPyoB». PљPyoC—PI, 2018. 158 CЃ.

Cited by 2 articles. 订阅此论文施引文献 订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3