АМАРАНТ ТА ПРОДУКТИ ЙОГО ПЕРЕРОБКИ В ХЛІБОПЕЧЕННІ

Author:

Овсієнко СвітланаORCID

Abstract

Розробка хлібобулочних виробів із добавкою продуктів переробки амаранта, з огляду на його хімічний склад, є перспективним напрямом для розширення асортименту продуктів підвищеної харчової цінності, у тому числі в Україні. Метою роботи є аналіз літературних джерел, які присвячені науковим дослідженням з використання амаранта та продуктів його переробки в хлібопеченні. Використання нетрадиційної сировини та інноваційних методів її переробки, зберігання та переробки на харчові продукти є найбільш передовим напрямком розвитку харчової промисловості. Для покращання якості хлібобулочних виробів та розширення вже існуючого асортименту до їх складу вводяться альтернативні види сировини, які містять збалансований комплекс білків, жирів, вітамінів та мінеральних речовин. Вироблені з такої сировини продукти характеризуються більш високими поживними або смаковими властивостями. Амарант є однією з таких нетрадиційних для нашого регіону видів сировини. Амарант – зернова культура, яка відрізняється високою харчовою цінністю. Зерно амаранта перевершує багато традиційних злакових культур за вмістом білка (16...19%), незамінних амінокислот, вітамінів, макро- та мікроелементів, біологічно активних речовин, жиру (6…10%) та цінної лікувальної сполуки – сквалену (5…8%). Головна перевага амаранта над іншими видами зернових – високий вміст незамінної амінокислоти лізину (у 2–2,5 рази більше, ніж у пшениці та житі), сірковмісних амінокислот, харчових волокон, вітаміну С, кальцію, магнію та фосфору. Перелічені властивості дозволяють розглядати амарантове борошно як біохімічно активну добавку до пшеничного при хлібопеченні задля поліпшення якісних показників готових виробів. Результати аналітичного огляду. Проаналізовано і узагальнено літературні дані використання амарантового борошна та продуктів його переробки у технології виробництва хліба. Аналіз вітчизняної та зарубіжної літератури свідчить, що амарант і продукти переробки його зерна є цінною сировиною з високим вмістом поживних речовин.

Publisher

Publishing House of National Academy Agrarian Sciences of Ukraine

Subject

Applied Mathematics,General Mathematics

Reference24 articles.

1. PGPѕP»PѕPg Pў., PљP°PiCЂPµP»CЊCЏPЅC† P›. PџPµCЂCЃPiPµPieC‚PyoPIPyo PIPyoPiePѕCЂPyoCЃC‚P°PЅPЅCЏ PЅPµC‚CЂP°PgPyoC†C–P№PЅPѕC— CЂPѕCЃP»PyoPЅPЅPѕC— CЃPyoCЂPѕPIPyoPЅPyo Cѓ C‚PµC…PЅPѕP»PѕPiC–C— P±C–P»PiePѕPIPјC–CЃPЅPyoC… C…P°CЂC‡PѕPIPyoC… PiCЂPѕPgCѓPieC‚C–PI. P’C–CЃPЅPyoPie P›CЊPIC–PICЃCЊPiePѕPiPѕ CѓPЅC–PIPµCЂCЃPyoC‚PµC‚Cѓ. 2016. P’PyoPi. 73. PЎ. 446bЂ“446.

2. Dinssa F.F., Yang R-Y., Ledesma D.R., Mbwambo O., Hanson P. Effect of leaf harvest on grain yield and nutrient content of diverse amaranth entries. Scientia Horticulturae . 2018. 236. P. 146bЂ“157.

3. P CѓP¶PyoP»Pѕ Pќ.PЎ. PCЃPiPѕP»CЊP·PѕPIP°PЅPyoPµ CЃPµPјCЏPЅ P°PјP°CЂP°PЅC‚P° PI C…P»PµP±PѕP±CѓP»PѕC‡PЅC‹C… PyoP·PgPµP»PyoCЏC…. PџPyoC‰PµPIP°CЏ PiCЂPѕPјC‹C€P»PµPЅPЅPѕCЃC‚CЊ. 2015. b„– 12. PЎ. 56-58.

4. P’P°P¶PЅPµPЅPiePѕ P“. P†. PђPјP°CЂP°PЅC‚PѕPIP° PiCЂPѕPgCѓPieC†C–CЏ PiePѕCЂPyoCЃPЅP° C– PiCЂPѕPјPyoCЃP»PѕPIPѕPiPѕ, C– PgPѕPјP°C€PЅCЊPѕPiPѕ PiCЂPyoPiPѕC‚CѓPIP°PЅPЅCЏ. PђCЃPѕC†C–P°C†C–CЏ P°PјP°CЂP°PЅC‚Cѓ. 2020. b„– 35. PЎ. 45bЂ“48.

5. Iftikhar M., Khan M. Amaranth. Bioactive Factors and Processing. Technology for Cereal Foods. 2019. P.217bЂ“232.

Cited by 1 articles. 订阅此论文施引文献 订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3