ФІЛОСОФІЯ НАУКИ ТА СТРУКТУРА НАУКОВОГО ЗНАННЯ: ЕВОЛЮЦІЯ КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ПІДХОДІВ

Author:

МARUKHOVSKA-KARTUNOVA OlgaORCID,KHROMOVA OlgaORCID,TSOI TetianaORCID

Abstract

Мета дослідження статті полягає у вивченні концептуальних підходів щодо філософії науки в її темпоральному розвитку і відповідний вплив на модель структури наукового знання. Стаття розглядає ключові етапи цього розвитку, визначаючи важливість аналізу змін у філософському підґрунті для розуміння наукового прогресу. Метод дослідження базується на системному аналізі філософських концепцій, які формували погляди на науку в різні історичні періоди. Застосування історико-філософського підходу дозволяє відстежити еволюцію наукового мислення від античності до сучасності.Результати дослідження надають узагальнений огляд ключових концепцій філософії науки на кожному історичному етапі, визначаючи суть та роль науки в різні епохи. Теоретичне значення дослідження полягає в систематизації та аналізі різноманітних підходів до філософії науки, що дозволяє розкрити глибинні зв’язки між концептуальними змінами та розвитком наукового пізнання. Практичне значення полягає у можливості використання отриманих висновків для вдосконалення освітніх програм, розвитку наукових досліджень та формування стратегій для науково-педагогічної діяльності.Оригінальність дослідження виявляється в комплексному підході до вивчення еволюції філософських концепцій науки та їх значення у формуванні структури наукового знання в конкретний історичний період. Перспективи подальших досліджень передбачають детальний аналіз взаємодії науки та суспільства в контексті сучасних тенденцій, а також дослідження впливу технологічних інновацій на філософію науки.

Publisher

Oles Honchar Dnipropetrovsk National University

Subject

General Medicine

Reference14 articles.

1. Andriichuk, V.H. (2016). Sutnisnyi aspekt metodolohii naukovykh doslidzhen [The essential aspect of scientific research methodology]. Ekonomika APK, 7, 87-94. (in Ukranian)

2. Curd, M., & Cover, J. A. (Eds.). (1998). Philosophy of Science: The Central Issues. New York: W.W. Norton & Co.

3. Dobronravova, I. (2017). Praktychna filosofiia nauky [Practical philosophy of science]. Sumy. (in Ukranian)

4. Hadorn, H., Bradley, G., Pohl, D., & Rist, C. (2006). Implications of transdisciplinarity for sustainable research. Ecological Economics, 60(1), 119-128. http://dx.doi.org/10.1016/j.ecolecon.2005.12.002

5. Kolosiuk, I.A. (2017). Filosofski ta spetsialno-naukovi aspekty zahalnoi metodolohii naukovoho piznannia [Philosophical and special scientific aspects of the general methodology of scientific knowledge]. Hileia: naukovyi visnyk, 122, 182-187. (in Ukranian)

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3