КОНЦЕПЦІЇ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ В АСПЕКТІ ІНТЕРЕСІВ ОСНОВНИХ МІЖНАРОДНИХ АКТОРІВ

Author:

Федонюк Сергій,Карпук Ігор

Abstract

У цьому дослідженні встановлено суть політики щодо забезпечення інформаційної (кібер) безпеки, її витоків і цілей провідних міжнародних акторів з точки зору міжнародного співробітництва. Проаналізовано існуючі підходи до дослідження міжнародного співробітництва в сфері інформаційної (кібер) безпеки, визначено предметну  сферу  дослідження  з  урахуванням основних наукових і нормативно-правових  підходів,  конкретизовано основні загрози в інформаційній сфері з точки зору інтересів суб’єктів міжнародних відносин і визначено пов’язані зі специфікою інформації та кіберпростору проблеми міжнародно-правового характеру. Досліджено підходи в реалізації політики й міжнародної діяльності основних міжнародних акторів у сфері інформаційної (кібер) безпеки – США, Росії, Китаю, Європейського Союзу.   Встановлено, що існує й надалі посилюється дихотомія головних концепцій інформаційної (кібер) безпеки, заснованих на глибинних відмінностях між демократичним і авторитарним підходами у цій сфері політики. В основу цих відмінностей покладено інтереси, критично важливі для кожної з систем. З одного боку це інтереси демократичних систем, засновані на прозорості влади й необхідності збереження свободи інформації й вільної конкуренції. А з іншого – це інтереси авторитарних систем, сила яких ґрунтується на тотальному управлінні інформацією та її контролі. Також підґрунтя підходу авторитарних систем створює домінуюча участь держави в суспільному житті й економіці. На цих підходах базується внутрішня й зовнішня політика в сфері інформаційної (кібер) безпеки. Відповідно до своїх інтересів головні міжнародні актори розробляють і просувають на міжнародних майданчиках відповідні концепції інформаційної (кібер) безпеки. Вони обґрунтовують позиції в сферах державного суверенітету, управління інтернетом, застосування міжнародного права в кіберсфері, доступності інформаційних технологій та ін. 

Publisher

Lesya Ukrainka Volyn National University

Subject

General Medicine

Reference65 articles.

1. The Internet and the Changing Face of International Relations and Security;Wenger;Information and Security № 7,2001

2. [2] Security in Cyberspace: Targeting Nations, Infrastructures, Individuals. Ed by G. Giacomello. Bloomsbury Publishing USA, 2014.

3. Digital disaster, cyber security, and the Copenhagen School;Hansen L.;International studies quarterly № 4 Р,2009

4. [4] Tikk-Ringas Е. (2015) Evolution of the Cyber Domain: The Implications for National and Global Security. London. Routledge, for the International Institute for Strategic Studies. 212 p.

5. [5] Кучерявый М. М. (2013) Глобальное информационное общество и проблемы безопасности. Власть. Общенациональный научно-политический журнал. № 9 (сентябрь). С. 89-92.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3