Abstract
Розглянуто комбіновані синтезатори частот і сигналів, що виконані на основі однокільцевої системи фазового автопідстроювання частоти (ФАПЧ) із цифровим синтезатором сигналів у якості дільника у колі зворотного зв’язку та в якості генератора підставки системи ФАПЧ. Для дослідження шумових характеристик таких комбінованих синтезаторів у роботі застосована методика з використанням математичних моделей спектральної густини потужності фазових шумів основних функціональних ланок синтезаторів. Наведено вирази для розрахунку, результати математичного моделювання та аналізу внесків окремих ланок синтезатора у результуючий рівень його фазових шумів. Важливе практичне значення такого моделювання полягає у можливості виявлення окремих функціональних ланок, що вносять найбільший вклад у сумарний рівень шуму синтезатора і підлягають заміні. Особливої актуальності такий підхід набуває при розробці нових комбінованих синтезаторів частот і сигналів, дозволяє проводити аналіз шумових характеристик пристроїв без використання їх дороговартісних фізичних моделей та комплексу складної вимірювальної апаратури.
Publisher
Ivan Kozhedub Kharkiv National Air Force University KNAFU
Reference17 articles.
1. Kroupa V. F. Phase Lock Loops and Frequency Synthesis. New York: John Wiley & Sons, 2003. 320 p. https://doi.org/10.1002/0470014105.
2. Kroupa V. F. Direct Digital Frequency Synthesizers. New York: John Wiley & Sons, 1998. 396 p.
3. Drucker E. Model PLL Dynamics and Phase-Noise Performance. Microwaves & RF. 2000. No. 11(38). P. 69-84.
4. Манассевич В. Синтезаторы частот. Теория и проектирование / пер. с англ. В. А. Повзнера; под ред. А. С. Галина. Москва: Связь, 1979. 382 с.
5. Голуб В. Система ФАПЧ и ее применения. Chip News. 2000. № 4. С. 3–12.
Cited by
2 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献