Abstract
У статті розглядається можливість застосування інформаційних технологій у моніторингу руху суден для пошуку нових рішень на основі концепції електронної навігації. Впровадження електронної навігації вимагає адаптації існуючих систем навігації та зв'язку до цієї нової концепції. Розглядаються підходи до розробки систем підтримки прийняття рішень на основі навігаційно-інформаційної системи ECDIS через вимоги електронної навігації. З огляду на велику кількість пристроїв і систем, що використовуються в навігації, адаптація навігаційно-інформаційної системи ECDIS до вимог електронної навігації має сенс тільки при ретельному розумінні потреб користувача. Шляхом інтеграції всієї доступної інформації, її організації в базі даних і представлення її певним чином створюється платформа для прийняття рішень в повсякденній навігації судна з використанням системи підтримки прийняття рішень. Оскільки застосування навігаційно-інформаційної системи ECDIS на борту стало обов'язковим і основним навігаційним пристроєм судна, адаптація до вимог електронної навігації означає перетворення її в базовий компонент відповідної системи підтримки прийняття рішень.
Publisher
Ivan Kozhedub Kharkiv National Air Force University KNAFU
Reference12 articles.
1. Вагущенко Л. Л. Судовые навигационно-информационные системы. Одесса : НУ “ОМА”, 2016. 238 c.
2. Bistrović M. Impact of E-Navigation on ECDIS Development as a Decision Support System. 2015. Р. 30-39. URL: http://surl.li/alhqn (accessed 10.05.2021).
3. The admiralty vector chart service (AVCS) : web site. URL: https://www.martek-marine.com/shop/ecdis-charts/ (accessed 10.05.2021).
4. Вагущенко Л. Л. Судовые навигационно-информационные системы : 2-е изд. Херсон : Гринь Д.С., 2015. 400 с.
5. ЭКНИС Navmarine, версия 5.0.84. Полное руководство пользователя. Москва : Эксмо, 2012. 209 с.
Cited by
2 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献