Woman as a conumer in the social media space

Author:

Wyrwisz JoannaORCID,Solecka Katarzyna

Abstract

Cel pracyTematem artykułu są media społecznościowe rozpatrywane w kontekście postaw i decyzji zakupowych kobiet. Zamierzeniem autorek jest ocena znaczenia i wykorzystania mediów społecznościowych w procesie decyzyjnym kobiet. W szczególności skupiono się na identyfikacji aktywności kobiet w mediach społecznościowych z uwzględnieniem ich wieku. Ocenie poddano także możliwości podjęcia przez kobiety decyzji o zakupie produktu w powiązaniu z contentem zawartym na profilach marek w mediach społecznościowych.Materiał i metodyArtykuł ukazuje podejście badawcze oparte o studia literatury oraz badania empiryczne. Wychodząc od charakterystyki kobiety jako konsumenta, wykazano uwarunkowania decyzji zakupowych kobiet w zakresie nabywania kosmetyków Badania empiryczne przeprowadzono metodą sondażu diagnostycznego z wykorzystaniem kwestionariusza ankiety. Wyniki badań opracowano statystycznie.WynikiWyniki badań potwierdzają znaczenie mediów społecznościowych w procesie podejmowania decyzji o zakupie przez kobiety. Wpływ ten związany jest również z wiekiem kobiet. Szczególną rolę odgrywają tu takie czynniki jak: użyteczność treści, postrzegana wartość informacji, rekomendacja influencera, czy opinie innych użytkowników. Wyniki badań wyraźnie wskazują na rolę komunikowania marek w przestrzeni mediów społecznościowych. niezależnie od kanałów, metod i form tej komunikacji.WnioskiWyniki badań wyraźnie wskazują na rolę komunikowania marek w przestrzeni mediów społecznościowych. niezależnie od kanałów, metod i form tej komunikacji.

Publisher

Alcide De Gasperi University of Euroregional Economy in Jozefow, Poland

Reference24 articles.

1. Anon. (2023). Czy rynek odpowiada na potrzeby współczesnych kobiet? Raport Streetcom Marka jest kobietą. https://nowymarketing.pl/czy-rynek-odpowiada-na-potrzeby-wspolczesnych-kobiet-raport-streetcom-marka-jest-kobieta/.

2. Anon. (2023). Marka jest kobietą. https://sukcespisanyszminka.pl/marka-jest-kobieta/.

3. Bachnik, K. (2016). Consumer behaviour. Implications for marketing. Szkoła Główna Handlowa.

4. Biel, S. (2017). Media społecznościowe we współczesnym marketingu. w: Ostasz, G. (red.). Marketing (r)Evolution. Nowe techniki, pomysły, rozwiązania. Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej.

5. Bojanowska, A., Kulisz, M. (2023). Innovation in neuromarketing and social media marketing. Innovation in the Digital Economy. New Approaches to Management for Industry 5.0. 194-204.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3