Abstract
Метою статті є характеристика гарантії захисту порушеного права поліцейського на працю в умовах воєнного стану, що полягає у правильному розрахунку суми середньої заробітної плати за вимушений прогул. Автор обґрунтовує думку, що в реалізації права на працю провідну роль відіграє можливість заробляти собі на життя працею. Це і є тією метою, яку сучасне право використовує для визнання природного права людини позитивним. Людина має отримувати засоби для існування себе і своєї сім’ї. Тому, кожна праця має бути оплачена і, при чому, у такому розмірі, щоб стимулювати працювати та мати можливість це робити через відновлення своїх сил. Відповідно заробляння на життя працею акумулює в собі ці 2 функції: стимулюючу та відтворювальну. Людина має отри-мати всі ті гроші, які вона заробила своєю працею незалежно від того у якій, незабороненій формі вона реалізує своє право на працю, в якому виду діяльності. Наголошується, що виконання свої посадових обов’язків в умовах воєнного стану зумовлює підвищену склад-ність службової діяльності та пов’язано із підвищеною небезпекою для життя та здоров’я поліцейських. Робиться висновок, що принципові правила права поліцейського на весь свій заробіток мають зберігатись не тільки в умовах провадження поліцейським своєї службової діяльності, а й у тих випадках, коли поліцейський намагається захистити своє порушене право на працю через звернення до суду з позовом про поновлення на посаді та оплату часу вимушеного прогулу. Адже при розрахунку потрібно відштовхуватись від грошового забезпечення поліцейського, яке включає на період воєнного стану і додаткову винагороду в розмірі до 30000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць. У разі винесення рішення су-дом про задоволення позовів про оплату вимушеного прогулу, фактори, які характеризують складність виконання роботи, зокрема виконання службових обов’язків у період воєнного стану, також мають братися до уваги у випадку розрахунку суми присудженої виплати, бо ці умови впливають на розмір саме систематичних виплат, які і мають за законодавством бути включені у суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Publisher
H. S. Skovoroda Kharkiv National Pedagogical University
Reference13 articles.
1. Бортник С. М. Проблеми правового регулювання грошового забезпечення полі-цейських. Науковий вісник Ужгородського національного університету. 2018. Вип. 48. Т. 1. С. 133–137.
2. Масалова Т. А. До питання поняття грошового забезпечення поліцейських. Юридичний вісник. 2021. № 4. С. 201–206.
3. Марусевич Д. О. Теоретичні засади адмініст-ративно-правового регулювання грошового забезпечення поліцейських. Науковий вісник публічного та приватного права. 2017. Вип. 3. С. 123–128.
4. Європейська соціальна хартія (переглянута). Рада Європи: Хартія, Міжнародний документ від 03.05.1996р. № ETS N 163. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_062#Text.
5. Конституція України. Верховна Рада України. Закон України від 28 червня 1996р. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/ show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#Text.