ЩОДО РОЗУМІННЯ ПРАВОВОЇ КОНСТРУКЦІЇ «УКЛАДЕННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ» В ПЛОЩИНІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПУ СПРАВЕДЛИВОСТІ В ТРУДОВОМУ ПРАВІ

Author:

Панаско Ю. І.

Abstract

Метою статті є характеристика розуміння конструкції «укладення трудового договору» в площині реалізації принципу справедливості в трудовому праві. Наголошено на тому, що в сучасному законодавстві наявні різні словесні конструкції, що характеризують початок трудових відносин, обґрунтовано думку, що слід розрізняти поняття «укладення трудового договору», «оформлення трудового договору», «повідомлення відповідного органу про укладений трудовий договір». Акцентовано увагу, що трудове законодавство, хоча й застосовує ці різні поняття, не містить прямої визначеної відповіді на питання, що вважати «укладенням трудового договору». Зроблено висновок, що сучасне трудове законодавство, ґрунтуючись на принципі справедливості, розробило своє розуміння конструкції «укладення трудового договору». Ця конструкція є складником юридично значущих дій, що дозволяють не тільки виникнути трудовим правовідносинам, але й легалізувати їх. Законодавець під укладенням трудового договору розуміє не тільки погодження сторонами умов трудового договору, а власне весь комплексний процес легалізації трудових відносин – тобто коли держава отримує інформацію, що такі відносини є через оформлення трудових відносин у конкретного роботодавця й подання останнім інформації до Державної податкової служби України

Publisher

H. S. Skovoroda Kharkiv National Pedagogical University

Reference11 articles.

1. Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони: Угода, Міжнародний документ від 27.06.2014 р. URL: https://zakon.rada.gov.ua/ laws/show/984_011#Text.

2. Ждан М. Д. Принцип свободи договорів про працю та заборони примусової праці як основа реалізації права на працю в умовах євроінтеграції. Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сково роди. Сер.: Право. Харків, 2021. Вип. 34. С. 130–138.

3. Коваленко О.О. Свобода волі праців ника і роботодавця та її вплив на укладання, зміну та припинення трудового договору: монографія. Харків: ХНАДУ, 2015. 348 с.

4. Коваленко О.О. Новели трудового законодався ва України, що характеризують свободу волю працівника і роботодавця при зміні трудового договору та забезпечують право на безпечні і здорові умови праці в період воєнного стану. Збірник наукових праць Харківського національного університету імені Г.С. Сковороди «Право». Х. 2022. Вип.35. С. 94–99.

5. Коваленко О.О., Шабанов Р.І. Дискримінація чи єдність та диференціація правового регулювання трудових відносин: що нівелюється МОЗ на шляху досягнення тендерної рівності в Україні. Підприємництво, господарство і право. 2018. № 8. С. 128–135.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3