Abstract
Мета. Метою цього дослідження є обґрунтування концептуальних і методичних підходів до управління потенціалом інтелектуальної власності підприємства із урахуванням цінностей сталого розвитку.
Результати. У статті досліджено підходи до управління потенціалом інтелектуальної власності підприємств із урахуванням цінностей сталого розвитку; оцінено й проаналізовано рівень потенціалу інтелектуальної власності інноваційно-активних підприємств в Україні. Представлені в роботі методологічні та методичні розробки сприяють удосконаленню системи управління потенціалом інтелектуальної власності. У результаті виконаного дослідження розвинуто поняття «потенціал інтелектуальної власності», удосконалено класифікацію і принципи управління потенціалом інтелектуальної власності промислового підприємства, згруповано фактори впливу на його формування і використання. Запропоновано структурно-аналітичну модель удосконалення управління потенціалом інтелектуальної власності, а також метод аналізування динаміки формування і використання управління потенціалом інтелектуальної власності промислового підприємства.
Наукова новизна. Уточнено сутність поняття «потенціал інтелектуальної власності промислового підприємства» – сукупність можливостей, які виникають у результаті створення, розвитку та використання об’єктів інтелектуальної власності (таких як винаходи, товарні знаки, авторські права, патенти тощо) з метою забезпечення конкурентоспроможності, інноваційного та сталого розвитку організації чи підприємства. Цей потенціал включає в себе не лише юридичні права на об’єкти інтелектуальної власності, але й можливості їхнього комерційного використання, обміну, ліцензування та інші стратегічні аспекти, спрямовані на максимізацію вартості цих об’єктів для підприємства). На системно-функціональній основі виокремлено підходи до управління потенціалом інтелектуальної власності підприємства.
Практична цінність. Виокремлені підходи до управління потенціалом інтелектуальної власності промислового підприємства можуть бути застосовані для встановлення цілей формування і розвитку потенціалу інтелектуальної власності промислового підприємства, організування заходів для практичного використання цього потенціалу, мотивування працівників підприємства до розвитку і реалізації потенціалу інтелектуальної власності, розроблення механізмів контролювання і регулювання цього потенціалу.
Publisher
Institute of Eastern European Research and Consulting
Cited by
1 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献