Сучасні практики використання штучного інтелекту для цифровізації рекрутингу

Author:

Кравчук О. І.ORCID,Варіс І. О.ORCID,Пєркова М. В.ORCID

Abstract

Метою статті визначено аналіз сучасних практик використання цифрового інструментарію технологій штучного інтелекту в системі рекрутингу персоналу та подальший розвиток наукових засад щодо цифровізації рекрутингу в українській практиці. Зазначено, що питання ефективності використання сучасних практик цифровізації рекрутингу персоналу потребують подальшого змістовного дослідження, аналізу та уточнення. В роботі розглядаються переваги та виклики впровадження цифрових технологій штучного інтелекту в рекрутингу персоналу. Досліджено зміст професійної діяльності рекрутера та сучасний цифровий інструментарій, який використовується в його роботі. Зазначено, що найсучаснішим механізмом, що має значний потенціал для охоплення широкого спектру завдань рекрутера є штучний інтелект. Систематизовано напрямки застосування технологій штучного інтелекту в діяльності рекрутерів: розміщення та просування вакансій на джоб-порталах; пошук кандидатів та скринінг резюме; застосування чат-ботів для проведення інтерв’ю; відбір кандидатів шляхом оцінки особистісних якостей і здійснення прогнозної аналітики. Доведено, що алгоритми, закладені в механізм роботи штучного інтелекту, здатні самостійно проводити ґрунтовний аналіз даних, оцінювати кандидатів з використанням геймифікації, вести комунікацію з потенційними працівниками компаній і прогнозувати їхню продуктивність на майбутній посаді. Проаналізовано та сформовано можливості використання ChatGPT в рекрутингу. Показано, що використання цифрових технологій може створити ризики, пов’язані з конфіденційністю інформації.

Publisher

Research and Educational Innovation Center of Social Transformations

Reference17 articles.

1. AI in HR (2022). HR encyclopedia Eddy. Retrieved from https://eddy.com/hr-encyclopedia/ai-in-hr/.

2. AI in Recruitment: How it’s changing recruitment as we know it (2022). All things talent. Retrieved from https://allthingstalent.org/ai-recruitment-changing-recruitment-know/2022/01/27/.

3. G2. (2023). Best recruitment platforms software. G2.com. https://www.g2.com/categories/recruitment-platforms.

4. Bey, H., & Sereda, H. (2019). Transformatsiya HR-tehnologiy pid vplyvom tsyfrovizatsiyi biznesprotsesiv [HR-technologies transformation influenced by Digitalization of business processes]. Ekonomika I organizatsiya upravlinnea – Economic and organization of Management, 2, 93–101. DOI: https://doi.org/10.31558/2307-2318.2019.2.10 [in Ukrainian].

5. Business research platform (2023). Crunchbase. Retrieved from https://www.crunchbase.com/.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3