Обґрунтування напрямів розвитку інноваційного підприємництва

Author:

Валінкевич Н. В.ORCID,Рибак М. О.ORCID

Abstract

В статті розглянуто причини низької активності та розвитку інноваційного підприємництва в Україні. Авторами обґрунтовано ключові фактори, які призводять до цього явища, зокрема високий ризик інвестування, відсутність попиту на інновації та недостатня фінансова підтримка з боку держави. Зазначено, що для державних підприємств рішення цих проблем залежить від розподілу бюджету України, тоді як для приватних суб’єктів підприємництва найчастіше це залежить від доступності кредитів, залученні коштів з іноземних грантів та проєктів. В дослідженні проаналізовано частку витрат на науково-дослідні роботи в загальному обсязі валового внутрішнього продукту. Зазначено, що стрімке падіння цієї частки, може свідчити про невідповідність інвестицій в науково-технічний розвиток загальному економічному зростанню країни. Доведено, що падіння витрат на наукові дослідження і розробки можуть бути зумовлені різними факторами, включаючи воєнні дії, економічну нестабільність та недостатнє державне фінансування. Обґрунтовано, що наразі постає необхідність пошуку шляхів  підвищення фінансування та стимулювання інноваційної діяльності в Україні, що є важливим для забезпечення подальшого наукового прогресу, інноваційного розвитку та підвищення конкурентоспроможності країни, загалом. В статті запропоновано методичний підхід до оцінки рівня розвитку інноваційного підприємництва, який в подальшому може стати основою при розробці регіональної та державної стратегії, а  також поточних програми розвитку підприємства з метою обґрунтування подальших управлінських рішень. Також запропонований підхід надає об'єктивні дані про стан досягнення цілей сталого розвитку, дозволяє ідентифікувати досягнення, визначати проблемні сфери та  сформувати необхідні механізми для коригування стратегій, спрямованих на стале та екологічно відповідальне зростання.

Publisher

Research and Educational Innovation Center of Social Transformations

Reference17 articles.

1. Christensen, C. (2011). The Innovator's Dilemma Harper Business; Reprint edition.

2. Ries, E. (2011). The Lean Startup: How Today's Entrepreneurs Use Continuous Innovation to Create Radically Successful Businesses, Crown Currency; First Edition.

3. Drucker, P. (2006). Innovation and Entrepreneurship. Harper Business; Reprint edition.

4. Blank, S., & Dorf, B. (2012). The Startup Owner's Manual. K&S Ranch Press, div. K&S Ranch, Inc.

5. Lewrick, M., Link, P., & Leifer, L. (2013). Design Thinking for Entrepreneurs and Small Businesses (1st ed. Edition). Apress.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3