Abstract
У статті визначено, що в сучасному світі, де глобальні виклики стають дедалі більш актуальними, концепції соціальної відповідальності набувають нового значення для бізнесу. Соціальна відповідальність виходить за рамки благодійності та філантропії, перетворюючись на стратегічний інструмент, який допомагає компаніям не лише етично вести справи, але й досягати довгострокового успіху. Виокремлено ключові ідеї, які розкривають природу сучасного бізнесу, трактуючи його як відповідальний та етичний за Е. Фріменом, К. Мартіном та Б. Пармаром, ідеї Дж. Елкінгтона щодо розвитку соціальної відповідальності бізнесу у контексті сталого розвитку. Досліджено піраміду корпоративної соціальної відповідальності та основні положення концепції спільних цінностей. Розглянуті концепції стейкхолдерів, корпоративного громадянства, сталого розвитку, корпоративної стійкості, спільних цінностей визначені взаємопов’язаними і дозволяють забезпечити комплексне розуміння змістового наповнення поняття соціальної відповідальності бізнесу, що відповідає сучасним реаліям воєнного стану та дозволяє розглядати різні її аспекти у контексті формування адекватної відповіді на виклики середовища. Виокремлено, що особливістю трактування соціальної відповідальності бізнесу авторами даних концепцій є її розуміння як процесу створення спільних цінностей на засадах посилення етичності ведення бізнесу, що дозволяє йому забезпечувати прогрес та сталий розвиток на основі просування інновацій та швидкого реагування на запити та співпраці зі стейкхолдерами, що забезпечується імплементацією принципів соціальної відповідальності та сталого розвитку у корпоративну стратегію. Це дозволяє бізнесу забезпечити конкурентоспроможність, успішно долаючи та перетворюючи глобальні виклики на можливості. Звичайно, впровадження принципів соціальної відповідальності також пов'язане з певними викликами, такими як: необхідність у додаткових інвестиціях та ресурсах, зміна корпоративної культури та цінностей та потреба у вимірюванні та оцінці впливу.
Publisher
NGO "Research and Educational Innovation Center of Social Transformations"
Reference27 articles.
1. Bowen, H. R. (1953). Social responsibilities of the businessman. New York: Harper & Row, 376.
2. Davis, K. (1960). Can business afford to ignore social responsibilities? California Management Review, 2(3), 70-76.
3. Davis, K. (1967). Understanding the social responsibility puzzle: what does the businessman owe to society. Business Horizons, 10(4), 46 – 47.
4. Drucker, P. (2010). The Practice of Management. Аvailable at: https://www.perlego.com/book/584530/the-practice-of-management-pdf
5. Friedman, M. (1970). The Social Responsibility of Business is to Increase its Profits. The New York Times Magazine. September 13, 13-21.