Застосування положень теорій мотивації для формування мотиваційних систем на українських підприємствах

Author:

Осадчук О. В.ORCID

Abstract

Актуальність дослідження полягає в необхідності вдосконалення мотиваційних систем на українських підприємствах для підвищення ефективності управління персоналом та конкурентоспроможності на ринку. Метою даного дослідження є аналіз і застосування ключових положень теорій мотивації для створення ефективних мотиваційних систем на українських підприємствах. Особлива увага приділена вивченню існуючих теорій мотивації та можливість їх застосування в сучасних умовах. Дослідження здійснено на основі системного аналізу існуючих теорій мотивації. Основна гіпотеза дослідження полягає в тому, що ефективне застосування положень теорій мотивації сприятиме підвищенню продуктивності праці та задоволення працівників на українських підприємствах. Нові дані здобуті в ході дослідження будуть спрямовані на визначення стратегій інтеграції теоретичних підходів у практику українських підприємств. У статті використаний абстрактно - логічний та порівняльний методи дослідження. У статті розкрито сутність категорії «мотивація» та наголошено, що мотивація як рушійна сила людської поведінки займає провідне місце в структурі особистості, пронизуючи її основні складові: спрямованість, характер, емоції, здібності, діяльність і психічні процеси. Автор здійснив аналіз історичного досвіду розвитку теорій мотивації. В процесі дослідження проаналізовано характерні особливості та спільні риси кожної теорії мотивування. Теоретичне значення даного дослідження полягає в систематизації і аналізі сучасних теорій мотивації з метою їх адаптації та застосування на українських підприємствах. Дослідження сприятиме розширенню знань про ефективні стратегії формування мотиваційних систем та сприятиме вдосконаленню методик управління персоналом. В статті надано рекомендації щодо практичного застосування теорій мотивації в механізми мотивації праці на українських підприємствах з огляду на складні умови ведення господарської діяльності. У статті доведено, що нині загальний рівень мотивації працівників в Україні є недостатнім. В зв’язку з цим, автор висвітлює проблемні зони рівня мотивації персоналу в країні. У статті з багатьох існуючих теорій мотивації автор виділяє такі, що найкраще підходять для швидкої відбудови України в післявоєнний час та будуть основою для формування концепції вдосконалення системи мотивації праці персоналу підприємства. У майбутніх дослідженнях доцільно розглянути існуючі зарубіжні моделі мотивації, їх особливості та можливість застосування в Україні.

Publisher

NGO "Research and Educational Innovation Center of Social Transformations"

Reference10 articles.

1. Reznikova, O.S. (2011). Klasychni teorii motyvatsii: evoliutsiia pidkhodiv [Classical theories of motivation: the evolution of approaches]. Visnyk ekonomichnoi nauky Ukrainy – Bulletin of Economic Science of Ukraine, 1, 133  136. Retrieved from http://dspace.nbuv.gov.ua/bitstream/handle/123456789/45787/27Reznikova.pdf?sequence=1 [in Ukrainian].

2. Turlo, N.P., & Osadchuk, O.V. (2023). Modeli ta systemy motyvatsii: otsinka zarubizhnoho dosvidu. [Motivation models and systems: assessment of foreign experience]. XIII Mizhnarodna naukovo – praktychna konferentsiia «Modern ways of development of science and the latest theories» – XIII International Scientific and Practical Conference «Modern ways of development of science and the latest theories» (Madrid, December 11 – 13th, 2023) (76 – 80) [in Ukrainian].

3. Hutsan, O.M. (2017). Doslidzhennia sutnosti motyvatsiinykh teorii: suchasni, teorii atrybutsii ta polia [Studying the essence of motivational theories: modern, attributional and field theories]. Visnyk Natsionalnoho tekhnichnoho Universytetu «Kharkivskyi politekhnichnyi instytut» – Bulletin of the National Technical University «Kharkiv Polytechnic Institute», 24, 26 – 30. Retrieved from https://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/31228 [in Ukrainian].

4. Vroom, V.H. (1964). Work and motivation. New York: Wiley. Retrieved from https://www.scribd.com/document/408299722/WORK-AND-MOTIVATION-Victor-Vroom-pdf.

5. Adams, J.S. (1965). Inequity in social exchange. Advances in Experimental Social Psychology, 2, 267 – 299. Retrieved from https://web.mit.edu/curhan/www/docs/Articles/15341_Readings/ Justice/InequityInSocialExchange_Adams.pdf.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3